Very Channel / The Grid


Party: BZH 2001
Kategoria: Pc Demo
Miejsce: 1
Autorzy: Biter (grafika), Flow (grafika), Lester (grafika), Mastiff (kod), Mime (grafika), Revisq (muzyka).

Przeglądając dzisiaj stare płyty z archiwami odnalazłem kilka prehistorycznych produkcji, do których rękę przyłożyłem, a o których już całkowicie zdążyłem zapomnieć. Oglądając to aż się wzruszyłem… ileż to było emocji, nerwów i śmiechu, niezapomniane chwile… Zatem dziele się wspomnieniami teraz z Wami, co więcej postraszę nawet że raz na jakiś czas będę tutaj wrzucał te starocie (w miarę upload’owania tego na youtube).
Very Channel
Zaczniemy od Very Channel, dema które powstało podczas mojej obecności w grupie The Grid. Dla mnie osobiście o tyle znaczące, że jest to jedna z pierwszych produkcji na PC w której powstaniu miałem konkretniejszy i znaczący udział (wcześniej były jeszcze grafiki do zinów, a jeszcze wcześniej Amiga).
Demo oglądając dzisiaj razi w każdym aspekcie, szpetne jest okrutnie – zresztą nawet te 7 lat temu wybitne nie było. Bez ładu i składu, bez synchronizacji dobrej, sceny prostackie a tekstury wyglądają jak generowane z Atari… ot, takie początki. Dużo tej brzydoty tu obecnej jest mojego autorstwa, no ale cóż…. demo swego czasu przysporzyło mi wiele radości toteż kryć się z tym nie będę 😉
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xJKt4bJZ0Ew[/youtube] Film nie obejmuje całego dema – brakuje dwóch końcowych scen (ok 30 sekund o ile dobrze pamiętam), niestety złośliwie mi się przed tymi fragmentami zawiesza (próbowałem na kilku rożnych komputerach)….znak czasu oraz niedopracowanego kodu. Jeśli uda mi się kiedyś to odpalić i zgrać w całości to zrobię stosowny update.
Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Realtime Generation / Fairlight & ASD & Alcatraz
Next Depravity, Exhaust, Reaction - 16 sekundowe dema
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
michu
michu
14 lat temu

fajne!

traymuss
traymuss
14 lat temu

pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłęm to demo i jak zastanawiałem się o co w nim chodzi:) takie troche inne:)
Biter zrobiłes od tamtego czasu wielki postęp!

mastiff
mastiff
14 lat temu

hehe – pamiętam jak to kodowałem – to była moja pierwsza "duża i na serio" produkcja. Miałem trochę własnego, niezbyt poręcznego kodu i w sumie zero pomysłu na demo, ale chciałem koniecznie zrobić "coś innego" :).
Nie miałem żadnego graficznego narzędzia, więc "tworzenie" dema polegało na kolejnym wołaniu procedur z odpowiednimi parametrami – trochę jak pisanie skryptu.
Największym bólem i problemem było to że nigdy nie widziałem się z ŻADNYM z pozostałych autorów przez co, to co dostawałem tylko baaaaardzo odlegle przypominało to co właściwie chciałem dostać – dlatego też pchnęło mnie to do własnych prób z "grafiką" – co zresztą widać w tym demie ;P.
Jeżeli chodzi o muzykę, to Lester przysłał mi CD z mp3 Revisqa i miałem sobie "coś wybrać". Upatrzyłem sobie jakiś utwór, po czym okazało się, że to właśnie poszło do innego dema – to się zdrzaźniłem i wybrałem tą sieczkę którą słychać powyżej 🙂 – Lester po czasie napisał mi że miałem wybrać cokolwiek, tylko nie to :).
Przed chwilą sobie obejrzałem wideo dołączone do tego posta… żal mi dupę ścisnął 🙂 wydaje mi się że coś jest zjebane z timerami(dziwne bo wcześniej tego nie widziałem) przez co nie widać synchronizacji(tak tak – prymitywna, ale jednak była w tym demie)
Tak czy inaczej pozdrówka Biter 🙂
mastiff

Biter
14 lat temu

Hej Mastiff! Super Cie widzieć, a właściwie czytać bo jak sam zauważyłeś nigdy się nie widzieliśmy 😉 Napiszę na priv jutro.. no i jakbyś miał ochotę coś zrobić to wiesz gdzie mnie szukać 😉
Co do dema to faktycznie jakaś inna wersja niż ta którą posiadam (większa o prawie 1MB) ale niestety tak łatwo jej nie uruchomię – pod vistą 64 nie rusza w żadnym trybie zgodności. A może dałbyś radę zgrać to i wrzucić na youtube? Jeśli nie to spróbuje na jakimś starszym kompie albo na wirtualce, może zaskoczy 🙂