Unreal Engine 4 Elemental Demo


Unreal Engine 4
Na tegorocznych targach E3 dobrze znana wszystkim graczom firma Epic Games zaprezentowała publicznie demo długo oczekiwanego silnika Unreal Engine 4. Już po krótkim spojrzeniu trzeba przyznać że ta odsłona jest sporą rewolucją w tej dziedzinie. Lista nowości jest ogromna, a każdy kto choć pobieżnie oglądał poprzednie UDK zauważy od razu zupełnie nową jakość. Warto wspomnieć że tak jak i poprzednio silnik jest świetnie zoptymalizowany, dodatkowo pozwala na pełne skalowanie powalając działać także na znacznie słabszych maszynach.
Czas przejść do samego dema przy czym trzeba zaznaczyć że zostało ono wyświetlone za pomocą pojedynczej karty GeForce GTX 680!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dD9CPqSKjTU[/youtube] Demo może samo w sobie fabularnie nie jest zbyt ciekawe ale miało nam tylko pokazać przekrój możliwości. I to tu właśnie widzimy, przy asyście niesamowitej ilości oraz jakości detali – demo powala na kolana i stawia baaaardzo wysoką poprzeczkę konkurencji. Patrząc na to jak to działa można łatwo dojść do wniosku że firmy dotychczas tworzące cinematiki niechybnie stracą prace – tą samą jakość uzyskujemy tutaj na samym silniku bez tak wysokich kosztów, a co najważniejsze w czasie rzeczywistym! Pomyśleć tylko że tak będą wyglądać gry za te 2-3 lata… oj widać tu jak szybko czas leci do przodu – a wraz z nim wielki postęp technologiczny.
I jeszcze na dokładkę praca w samym edytorze z podglądem w czasie rzeczywistym na to samo demo – robi wrażenie!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MOvfn1p92_8[/youtube]

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous The Art of the Algorithms
Next StarCraft II: Heart of the Swarm
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments