The Timeless / Mercury


The Timeless / Mercury

Party: Revision 2014
Kategoria: PC Intro 64KB
Miejsce: 1
Autorzy: Abductee, Cupe, Las, Psykon, Red, Urs

The Timeless to intro w pierwszym odczuciu bardzo nudne, monotonne, z nużącą ścieżką dźwiękową… ot kolejne dobre acz przeciętne demo. Lecz wystarczy przyjrzeć się bliżej i dopiero po chwili uświadomimy sobie że nie oglądamy przecież średniego dema ale rewelacyjną produkcję zamkniętą w 64kb – i w tym momencie otrzymujemy wielkie wow! Już w poprzednim intrze (Luma) grupa Mercury nas bardzo mile zaskoczyła, tym razem jednak znacząco podwyższyli poprzeczkę depcząc po piętach najlepszym w tej kategorii.
Intro jest bardzo rozbudowane, sceny zmieniają się często a każda z nich spokojnie by wystarczyła na samodzielną dobrą produkcje (mimo tak ograniczonej przestrzeni twórcy pokusili się o „popłynięcie” przez ponad 6 minut). Technicznie perełka! Ciekawe shadery, render daje rade, oświetlenie miażdży (fragmenty wyglądają jakby miały wypalone lightmapy) a ilość „geometrii” jest niebagatelna i właściwie na każdym kroku widać kawał dobrej matematyki. Każdy fragment jest dopracowany jednak największe wrażenie robi scena z pozdrowieniami – niezwykle umiejętne zagranie światłem sprawia wrażenie że ulica żyje, pełna jest refleksów odbijających się na mokrym od deszczu asfalcie w towarzystwie wszechobecnych neonów oraz flar, mocna rzecz.

Intro jako całokształt stylistycznie dalekie jest od moich gustów (a muzykę mam ochotę wyłączyć), jednak bardzo doceniam włożoną prace oraz ogromne umiejętności twórców i już nie mogę się doczekać ich kolejnej produkcji.
p.s. Oczywiście do wyświetlenia tego wszystkiego i poradzenia sobie z tym stopniem kompresji potrzebna jest odrobina mocy najlepiej w postaci karty GeForce GTX 780 lub GeForce Titan Black (Radeony nie są obsługiwane) oraz wymagana jest obsługa OpenGL w wersji 4.3.
Ściągnij intro
Intro w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Observatory / Cocoon
Next Blitzgewitter / Titan
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
8 lat temu

Fajny design Biter 🙂