The Lost Pixellers 2 / Ghostown


The Lost Pixallers 2

Party: Revision 2015
Kategoria: Oldskool Demo (Amiga Slideshow)
Miejsce: 8
Autorzy: Darklight, Jazzcat, Jok, Magic, Prowler, Slayer, Tygrys, Vital

Slideshow’y to dzisiaj już trochę zapomniana forma twórczości scenowej (a szkoda) – więc tym bardziej mnie cieszy gdy pokaże się coś nowego a zaraz bardzo dobrego w tym temacie.
Grupa Ghostown zaprezentowała w 2015 roku drugą odsłonę swojego doskonałego slideshow: The Lost Pixellers 2. Jest to prawdziwa gratka dla wielbicielu retro klimatu – całość działa na klasycznej Amidze 500 w jej podstawowej konfiguracji, a prezentuje cudnej urody zbiór pixelart’ów. Kodersko działa to bardzo elegancko, płynnie i nowocześnie. Muzyka przygrywa nam tutaj baaardzo klimatyczna (w końcu robił ją sam Jazzcat), a sedno czyli grafiki robią na mnie spore pozytywne wrażenie (kto próbował walczyć z takimi ograniczeniami ten doceni trud włożonej tu pracy). Ogromnie mnie cieszy że ciągle powstają takie perełki i mam nadzieje że ich twórcy nigdy się tym nie znudzą (z tego miejsca bardzo im gratuluję oraz pozdrawiam).
A Was tymczasem zapraszam już w tą jakże zacną podróż w czasy gdy dyskietka jeszcze miała swoje powszechne zastosowanie, o Internecie nikt nie słyszał, a słowo Amiga budziło wiele silnych emocji.

p.s. Mocno zalecam odpalenie tego na oryginalnej maszynie (jeżeli tylko ktoś jest szczęśliwym posiadaczem „przyjaciółki”) lub na dobrym emulatorze – na YT sporo się traci z klimatu i jakości.
Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Aktualizacja
Next Kolejne rewolucje, bo poprzednich było mi za mało.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
michu
michu
5 lat temu

amiga, te wyjazdy na gielde i zdobywanie nowosci, piekne czasy!

hans
hans
5 lat temu

Spoko