The Dark Knight – przedpremierowe smakołyki


Jako wielbiciel filmów dla dużych chłopców z niecierpliwością czekam na najnowszą opowieść o Batmanie „The Dark Knight„. Po bardzo udanej poprzedniej części sądzę że się nie zawiodę i tym razem, zwłaszcza że twórcy oraz aktorzy w dużej części pozostali ci sami (ponownie zobaczymy takie persony jak Christian Bale, Cillian Murphy, Gary Oldman, Michael Caine oraz Morgan Freeman). Tym razem mamy powtórkę z rozrywki czyli sequel walki z geniuszem zła – Jokerem (w tej roli niedawno zmarły Heath Ledger), jak plotki głoszą scenariusz ma być bardzo wierny komiksowi, a przez to dużo bardziej mroczny.
Premiera kinowa w Polsce zaplanowana jest na 8 sierpnia, ja już nie mogę się doczekać. Póki co możemy jedynie obejrzeć trochę przedpremierowych materiałów (poniżej zamieściłem wybrane), jest na co popatrzeć 🙂

[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=u5dWFHRL3o4[/youtube] [youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=JVjnZ__DDzg[/youtube] TDK photo8
TDK photo9
TDK photo10
TDK photo11
TDK photo12
TDK photo13
Oficjalna strona

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Sebastian's Voodoo
Next Kill Bill - niecodzienny billboard
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
kazik
kazik
14 lat temu

super plakaty, te podróby wujka sama rewelka! 😀

michu
michu
14 lat temu

Będzie fajny film. Na screenach super to wyglada, dobrze jokera zrobili

tmdag
14 lat temu

efekty to robota MPC socho. Rownolegle robili Narnie 🙂 Studio sie rozrasta w zastraszajacym tepie.

Biter
Reply to  tmdag
14 lat temu

Dzięki za podpowiedź, nawet nie wiedziałem że to oni 🙂 Troszkę sobie poczytałem (bo jak się okazało spore zaległości miałem) i faktycznie, rozrośli się niesłychanie! Już sama lista realizacji filmowych robi ogromne wrażenie, a przecież robią tez mnóstwo innych rzeczy – budzi respekt 🙂
Dla ciekawych link do strony MPC: http://www.moving-picture.com

grabek
Reply to  Biter
14 lat temu

no proszę, stronka taka sobie. Powiedziałbym, za darmo ktoś im zrobił… a firma potężniejsza od.. no – wielu…
Co do DarkKnight, zakładam że film będzie wytrepany nieziemsko. Ale obawiam się o jedno – nie będzie komiksowy tylko "realistyczny". Czy to nie będzie zbyt wielki krok?

maziak
Reply to  grabek
14 lat temu

Raczej podzielam obawy i CIESZE SIĘ NIEZIEMSKO Z TEGO! Ostatnie 3 części Baciątka przed BEGIN miały być komiksowe i co z tego wyszło pytam? Prawie seria upadła i cheć przyznawania budżetu!
Zresztą wystarczy spojrzeć na charakteryzacje JOKERa, to nie jest ten sam JOKER co w pierwszej części. Ten próbuje powiedzieć pełną gębą że za "maską" jest człowiek. Niezawsze domalowany, rozmazany zależnie do sytuacji, z nuta groteski… świetne.
A żeby przybliżyć wam najblize tebdencje komiksu, krótki cytat wypowiedzi majowej Billa Rosemanna, wydawcy w firmie MARVEL:
"Wraz z powrotem komiksów SF Marvela, który zaczął sie od Annihilation i jest kontynuowany dzieki takim tytułom jak Nova, Annihilation: Conquest oraz Guardians of the Galaxy, chciałem wprowadzić hiperrealistzczny styl artystyczny zapożyczony ze świata gier.
Nasze komiksy zwracają na siebie uwage miłośników gier wideo i gier karcianych, więc nasze wersje SF musi b7yc równie nowoczesna, mroczna, seksowna i niebezpieczna"
i choć nie wszytskie produkcje przejdą pzez tą metamorfoze (np. nowy HELLBOY), jest to trend, którego należy sę spodziewać w przyszłym czasie (nowy IRON MAN)

maziak
14 lat temu

Oh MY GOD!
Niewidziałem niektórych z tych plakatów, a że tworzenie plakatów i postaerów jest mi chwilowo najbliższe, to musze powiedzieć że "Joker plecami na tle budybku z emblematem" oraz seria "Why so serious" to są MEGA kreatywne dzieła, na które nie zawsze artyści dostają zgode. (wychodzi poza schematy Świętegodrewna co do kompozycji reklamowych).
Zauważcie że MPC wchodzi w układy długoterminowe… 3 ostatnie filmy BURTONA, a wiecie że BURTON nakręcił pierwszego BATMANA…

grabek
Reply to  maziak
14 lat temu

Prawda, plakaciki wychodzą poza schemat "dobrego smaku" czy coś.. mam nadzieję, że wywoła to jakąś tendencję i że może w naszym kraju słowo "zmysłowe" nie będzie uważane za erotyczne i będzie można się nim posłużyć na billboardzie i w reklamach przed osiemnastą…