Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach


Thank You For Playing

Ponad dwa lata temu powstał „Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach” – unikalny pełnometrażowy film dokumentalny, prezentujący kulisy powstawania pierwszej polskiej prasy komputerowej o tematyce gier. Film pełny jest niezwykłych opowieści oraz licznych unikalnych ciekawostek, a wszystko to zostało opowiedziane osobiście przez dawnych autorów.
Dla wszystkich wychowanych w latach 90 – czyli w momencie gdy przemysł growy w kraju dopiero się rodził – to właśnie ta dawna prasa „komputerowa” to było coś więcej niż źródło zdobywania informacji. Wtenczas te kolorowe (a i to nie zawsze) czasopisma zastępowały nam doskonale Internet, Facebooka, portale a jednocześnie zapewniały nam kontakt z ludźmi o tych samych pasjach. Nie dziwne więc że temat ten pobudza tak bardzo sentyment i przywołuje jakże liczne wspaniałe wspomnienia. Dla mnie osobiście ma ten film o tyle duże znaczenie, że dużą część osób tu występujących dane mi było poznać osobiście, a z niektórymi mam nawet zaszczyt współpracować – tym chętniej obejrzałem go teraz po raz kolejny.
Thank You For Playing
Film został współfinansowany za pośrednictwem crowdfundingowej platformy Wspieram.to i przez długi czas dostępny był tylko w sprzedaży cyfrowej oraz na DVD. Kilka dni temu autorzy filmu postanowili zrobić wszystkim prezent i udostępnili go w całości (za darmo!) na swoim kanale Youtube. Także jeżeli ktoś tego jeszcze nie wiedział, a tytuły takie Gambler, Reset, Secret Service, Świat Gier Komputerowych czy też Top Secret nie są Wam obce to koniecznie zachęcam do obejrzenia.

Istnieje jeszcze „druga” część zatytułowana „Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach – edycja specjalna” zawierająca ponad godzinę materiału z niewykorzystanych ujęć i wypowiedzi. Obecnie dosyć ciężko ja zakupić, ale jeżeli spodobał Wam się ten film to również warto jej poszukać.

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Reborn / Appendix
Next PC-05: Flux / Panda Cube
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
michu
michu
5 lat temu

az sie lezka w oku kreci, do dzisiaj pamietam te podpisy pod obrazkami w secret service ^-^