Tezcatlipoca


Tezcatlipoca to bardzo ciekawie zrealizowana animacja autorstwa Robina George’a. Swoją premierę miała na Siggraph 2009, ponadto wygrała na SONscreen 2009 Film Festival w kategoriach „najlepsza animacja” oraz „wybór publiczności”.
Animacja ta została stworzona w ramach pracy dyplomowej na Southern Adventist University’s School of Visual Art and Design. Jak pisze sam autor została zainspirowana muzyką Czajkowskiego („Jezioro Łabędzie”), a opowiada pradawny mit aztecki o tytułowym bogu Tezcatlipoca który zszedł z nieba w postaci jaguara.
Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie – dopracowane detale, efektowna kolorystyka, kompozycja, kilka bardzo ciekawych rozwiązań cząsteczkowych. To co szczególnie przykuło moją uwagę to doskonała animacja samego jaguara, bardzo naturalna i sprawna (powiedziałbym że wręcz „disneyowska”), ponadto sporego dynamizmu dodaje bezbłędnie prowadzona kamera.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L7a8hmoOsx0[/youtube] Na sam koniec warto zajrzeć na stronę projektu (link poniżej) gdzie autor zamieścił dwa interesujące filmy produkcyjne: testową animacje jaguara oraz kompletną animacje w postaci poklatkowego szkicu.
Robin George

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous A ty którym pieskiem jesteś?...
Next Bartłomiej "V0yager" Dramczyk - wywiad
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
michu
michu
13 lat temu

ladne, troche na poczatku nudne ale pozniej jest juz tylko dobrze, no tylko ten motyw zamiany w kamien bardzo przypomina ten sam motyw z katedry baginskiego

m@rszczaK
m@rszczaK
13 lat temu

Genialna rzecz!

grabek
grabek
13 lat temu

bardzo ładne, choć mi trochę katedrą zajechało
3+