Stare ale jare – Amiga (część 2)


Kolejna część przeglądu amigowych produkcji. Dzisiaj dema w dużej części polskie, ale nie ma się co temu dziwić – polska demoscena amigowa od zawsze była bardzo produktywna, co też się przekładało na mocną pozycje w świecie. Bez zbędnego przedłużania zapraszam do powrotu w przeszłość nie tak dawną, a jakże odległą.

Planet Potion / Potion

party: Mekka & Symposium 2002
kategoria: Amiga Intro 64kb (PPC)
miejsce: 1

Rewelacyjne intro autorstwa polskiej grupy Potion. Aż się wierzyć nie chce ileż tutaj danych upakowano w tych 64 amigowych kilobajtach. Intro dopięte jest w każdym calu: bardzo dobry silnik 3d, świetna muzyka, design…nic dziwnego że podoba się wszystkim 🙂

Demo w serwisie pouet.net

Ocean Machine / The Black Lotus

party: Breakpoint 2005
kategoria: Amiga Demo
miejsce: 1

TBL to imho najlepsza amigowa grupa jaka istniała kiedykolwiek, większość ich produkcji zostawia konkurencję daleko z tyłu i tak też jest w tym przypadku. Ocean Machine to demo bardzo dopracowane, spójne, ciekawe i po prostu ładne. Jest tu przyjemna muzyka, dopracowana grafika, animacja (scena z tańczącą baletnicą powala), zaawansowany technicznie kod – to wszystko sprawia że jest to jedno z najlepszych dem na Ami.

Demo w serwisie pouet.net

RSI Megademo / Red Sector Inc.

party: Tristar Party 1989
kategoria: Amiga Demo
miejsce: 1

A teraz dla odmiany coś z gatunku archeologii 😉 Baaardzo stara produkcja, którą pamiętają tylko najstarsi górale. W czasach gdy się ukazała funkcjonowało jeszcze pojęcie „megademo”, czyli demo składające się z wielu mniejszych części (co się sprowadzało zazwyczaj do pokazania w danej części jednego efektu). Warto obejrzeć, niezły kawałek historii.
Demo w serwisie pouet.net

Fate fits karma / MadWizards

party: Breakpoint 2003
kategoria: Amiga Demo (PPC)
miejsce: 2

Grupa MadWizards to najsłynniejsza „nowożytna” polska grupa amigowa. Udzielają się bardzo aktywnie już od kilkunastu lat i obecnie tuż obok TBL należą do czołówki grup które tworzą jeszcze coś na scenie. Demo dzisiaj przedstawiane jest dobrym przykładem stylu który swego czasu prezentowali.

Demo w serwisie pouet.net

Sulaco / Encore

party: Abstract 2002
kategoria: Amiga Demo (PPC)
miejsce: 2

Na sam koniec bardzo spokojne oraz nastrojowe demo, elektroniczny ambient i dostrojony do tego obraz czyli dzieło polskiej (a jakże) grupy Encore.

Demo w serwisie pouet.net
c.d.n.

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Przyjazna fizyka
Next Xerxes, Romeo Knight & Bendik
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Traymuss
Traymuss
14 lat temu

oj tak. zarąbiste dema.