Revision 2013 – Amiga


Revision 2013 - Amiga

Na wspominanym wcześniej Revision jak co roku odbyły się konkurencje w kategoriach przeznaczonych na komputery Amiga – Amiga Intro oraz Amiga Demo. W tym roku mogliśmy obejrzeć kilka bardzo zacnych produkcji (z mocnymi polskimi akcentami) o których przeczytać możecie poniżej. Bardzo mnie cieszy że od wielu lat to właśnie polskie ekipy triumfują w tych kategoriach, pokazując coraz to doskonalsze dema i często wyznaczając nowe standardy. Celem lepszego odbioru polecam oczywiście odpalenie produkcji za pomocą emulatora lub – jeśli macie taką możliwość – na oryginalnej Amidze.

Machinist / Elude

Machinist / Elude

Kategoria: Amiga demo
Miejsce: 2
Autorzy: Kiero, Substrate, Traymuss, Ubik

Grupa Elude ponownie w natarciu. Technicznie rewelacja, wyciskane są tu ostatnie poty z klasycznej Amigi w doskonałej oprawie graficzno muzycznej. Bardzo mocny klimat (trochę jak w produkcjach grupy Cocoon), ciężki, industrialny, mroczny. Może właśnie ten klimat zaważył na tym że demo zajęło dopiero 2 miejsce (swoją drogą to chyba taka nowa świecka tradycja grupy Elude) – ale najwyraźniej głosujący zapomnieli że to nie „historyjka” decyduje o jakości dema. Oglądając wszystkie tegoroczne produkcje naprawdę nie rozumiem jakim cudem to demo nie wygrało, zastanawiam się czy głosująca publiczność była ślepa czy może tylko pijana? 😉
Dla mnie Machinist to bezapelacyjny zwycięzca tegorocznego Revision, bardzo mocno gratuluje twórcom, kawał dobrej roboty!

Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

Smoke & Mirrors / Ghostown & Loonies

Smoke & Mirrors / Ghostown & Loonies

Kategoria: Amiga demo
Miejsce: 1
Autorzy: Blueberry, Codi, Darklight, JazzCat, Slayer

Utrzymana w klimatach steampunkowych kooperacyjna produkcja grup Ghostown & Loonies wykonana jest na bardzo wysokim poziomie (do czego ten skład zdążył już nas przyzwyczaić). Przyjemny klimat, świetna muzyka i dopracowana grafika. W moim odczuciu technicznie demo słabsze od produkcji Elude ale trzeba oddać hołd twórcom, bo to co tu widzimy wykonane jest bardzo dobrze z dbałością o każdy detal. Demo spójne, spokojne i przyjemne w odbiorze.

Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

Fracture / Focus Design & In-Sect & Danish Underpants Brigade

Fracture / FocusDesign

Kategoria: Amiga demo
Miejsce: 4
Autorzy: Bstrr, Cheesy, Dwarf, Flunkium, Hoffman, Tekkno-e

Przy pomocy bardzo skromnych środków udało się twórcom zrobić demo całkiem nowoczesne które ogląda się bez znużenia, głównie za sprawą muzyki i dobrej synchronizacji. Technicznie słabiutko, ale obejrzeć można.
Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

Thrice / Dekadence

Thrice / Dekadance

Kategoria: Amiga intro 64kb
Miejsce: 1
Autorzy: Bracket, Britelite, Response

Duża „mała” produkcja na klasyczną Amigę. Widać że koder mocno chciał się tu popisać i pokazać jak najwięcej swoich efektów. Wizualnie średnio, warstwa dźwiękowa także niestety mocno boli (nie można tego zwalać na ograniczenia sprzętowe jako że np klasyk w postaci Planet Potion udowodnił już przed laty że można w amigowskim intrze zmieścić świetną muzykę). Jako całokształt zachwytów nie ma (poza pierwszymi scenami) ale jest całkiem dobrze.

Ściągnij intro
Intro w serwisie pouet.net

The Electric Skater / Focus Design

The Electric Skater / Focus Design

Kategoria: Amiga intro 64kb
Miejsce: 2
Autorzy: Corial, Hoffman, Malmix, Optima

Nie udało mi się niestety uruchomić tego intra na emulatorze, także muszę uwierzyć komentarzom że jest bardzo dobre i dlatego też je tutaj przytaczam 😉
A jednak się udało. Dobra muzyka Hoffmana, bardzo fajny efekt animacji łyżwiarza wykonana na particlach i ogólny szlif także trzyma poziom.

Ściągnij intro
Intro w serwisie pouet.net
p.s. Amiga Rulez! 😉

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Revision 2013
Next Parafialne - RSS
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments