REDengine 3 – Wiedźmin 3 oraz Cyberpunk 2077


REDengine3

Na początku lutego CD Projekt RED zaprezentował REDengine3, kolejną wersje autorskiego silnika na którym będą bazować nadchodzące tytuły Wiedźmin 3: Dziki Gon (premiera w 2014) oraz Cyberpunk 2077 (premiera w 2015). Nie ukrywam że sam mocno czekam na te tytuły oraz śledzę rozwój silnika, dlatego wszelkie informacje na ten temat są dla mnie nader interesujące.
Zgodnie z zapowiedziami silnik został kompletnie przebudowany, będzie można (w końcu) pokazać całkowicie otwarty, wielowątkowy świat (wstępnie 30x większy niż w Wiedźmin 2), ponadto został przystosowany do jednoczesnej pracy nad grami na platformę pc jak i na konsole nowej generacji.
„Przy tworzeniu gier RPG dominują dziś dwa podejścia. Jedno polega na stworzeniu otwartego świata, który gracz może swobodnie eksplorować, przy jednoczesnym uproszczeniu fabuły. W drugim podejściu to historia napędza akcję, ale w związku z tym świat gry jest ograniczony – gracz nie zawsze może udać się tam gdzie chciałby. Wierzymy, że dzięki REDengine 3 jako pierwsi, z sukcesem połączyliśmy te dwa podejścia, uzyskując możliwość tworzenia otwartych światów ze złożoną, wielowątkową historią” – cytat Adama Badowskiego na oficjalnej stronie firmy.
Brzmi świetnie, przyjrzyjmy się zatem garści udostępnionych materiałów które od pewnego czasu krążą po sieci (bez mojego komentarza bo to jeszcze za wcześnie na spekulacje).

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Poniżej kilka filmów z GameInformer na którym twórcy opowiadają o nowym silniku i samej grze.


Paweł Mielniczuk
pokazuje proces powstawania jednej z postaci – lodowego giganta (w tle można podejrzeć kilka ciekawych narzędzi)

oficjalna strona

Cyberpunk 2077


Na początek Teaser Trailer (który każdy już zapewne widział) – dużo w nim nie znajdziemy za to mamy tu ładne nakreślenie klimatu i kilka elementów charakterystycznych będących dobrym wprowadzeniem w uniwersum Cyberpunka.

Jak już jesteśmy przy trailerze to warto zajrzeć na profil Platige Image na Behance – link. Znajdziemy tu sporą ilość materiałów z procesu powstawania filmu, dużo konceptów i kilka znajomych nazwisk.
Niżej konferencja z udziałem Mike Pondsmith’a – twórcą systemu Cyberpunk 2020, z którym CD Projekt RED ściśle współpracuje przy produkcji.

Sebastian Stępień opowiada o pomyśle nietypowej lokalizacji gry.

A na koniec Mike Pondsmith opowiada o świecie Cyberpunk

oficjalna strona
Zapowiada się naprawdę nieźle, mam nadzieje ze tym razem w silniku mocniejszy nacisk zostanie położony na optymalizacje wydajności, a nie tylko na wygląd (bo o ten aspekt akurat jestem spokojny, warstwa wizualna z pewnością będzie na najwyższym poziomie).
Pożyjemy zobaczymy, pamiętajmy że póki co to tylko pierwsze prasowe doniesienia – ale dobre i to.
p.s. Tak, wiem ze nie są to materiały pierwszej świeżości 😉

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Tokyo Demo Fest 2013
Next Wywiad z Tomaszem Bagińskim
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments