Pixel Heaven 2013


Pixel Heaven 2013

Pixel Heaven 2013 to impreza organizowana dla szeroko pojętych fanów gier retro, demosceny i dawnych klimatów. Zapowiada się bardzo obiecująco i warto wsiąść to po uwagę planując zajęcia na czerwiec.
Bilety można rezerwować już teraz na oficjalnej stronie wydarzenia.
Poniżej oficjalne zaproszenie bezpośrednio od organizatora.


Gry komputerowe od oldschoolu po czasy współczesne – 15 i 16 czerwca w Warszawie!
Nie lada gratka czeka wielbicieli gier komputerowych – w absolutnie pełnym tego sformułowania znaczeniu. 15 i 16 czerwca w warszawie w klubie CDQ odbędzie się Pixel Heaven 2013 – impreza łącząca niezapomniane czasy elektronicznej (i nie tylko) rozrywki lat 80 i 90 ubiegłego wieku z generacją współczesnych gier wideo.
Czujesz przyjemną nostalgię związaną z kultowymi komputerami lat 80 i 90 ubiegłego wieku? Nazwy ZX Spectrum, Atari, C64, Amstrad, Amiga budzą w Tobie miłe wspomnienia? Pamiętasz czasy Wyścigu Pokoju rozgrywanego w kapsle z przyjaciółmi pod blokiem? Spędzałeś czas w kultowych salonach arcade, grając w Moon Patrol i flippery? Twoimi ulubionym bohaterami byli Kajko i Kokosz? A może Tytus, Romek i A’Tomek? Ciągle lubisz spędzać czas przy grach na swoim współczesnym komputerze i konsoli?
Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi „tak” – PIXEL HEAVEN 2013 to idealne miejsce dla Ciebie! W ciągu całego weekendu (w tym również nocy z sobotę na niedzielę) 15 i 16 czerwca organizator wydarzenia przewidział szereg niepowtarzalnych atrakcji. Wśród nich:

  • 8/16 BIT PLAYZONE – strefa z kilkudziesięcioma stanowiskami retro gotowymi do gry (a więc ZX Spectrum, Atari i Commodore małe i duże, Amstrad, konsole z epoki…)
  • GAME CONTEST – konkursy z nagrodami w największe growe klasyki
  • PLAY NOW! – strefa poświęcona grom współczesnym (zarówno mainstreamowe produkcje, jak i nurt Indie)
  • WYŚCIG POKOJU – a więc zawody w kapsle w starym stylu na torze Red Bull Kapsle
  • FLIPPER HEAVEN CUP – międzynarodowy turniej flipperowy pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Flipperowego
  • PRL KOMIX ZONE – wystawa polskich komiksów z czasów PRL pod tytułem: Relax i propaganda: polski komiks lat 80 i 90.
  • LOW BIT BEATS – koncerty w klimacie (I Set My Pixel On Fire i rewelacyjny, międzynarodowy skład AY-RIDERS, grający koncerty z użyciem ZX81 i ZX Spectrum
  • NOC Z DEMOSCENĄ – na zakończenie pierwszego dnia – chillout przy najlepszych demoscenowych produkcjach na maszyny 8 i 16 bit
  • RETRO STORIES – prawdziwa wisienka na torcie! Cykl prezentacji i paneli dyskusyjnych o początkach gier i prasy komputerowej w Polsce, z udziałem osób, które to w naszym kraju tworzyły!

A to nie wszystko! Jak zapewnia Robert „Łapusz” Łapiński (organizator całego zamieszania), każdego dnia pojawiają się nowe pomysły, a szereg dodatkowych atrakcji, konkursów i niespodzianek przygotowują sponsorzy i partnerzy wydarzenia. Oczywiście przez cały czas do dyspozycji pozostawać będzie bar i wyśmienita kuchnia. Zatem: powiadom znajomych, przyprowadź dzieci, żony, mężów i pokaż im, na czym polega prawdziwa rozrywka! Albo przyjdź sam, oderwij się na chwilę od codziennych spraw i poczuj ponownie niepowtarzalny klimat rozrywki lat 80. i 90., spędzając czas w przyjaznej atmosferze w gronie wielbicieli komputerów 8/16 bit!
Więcej informacji:
www.pixelheaven.pl oraz www.facebook.com/pixelheaven

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Koniec Google Reader
Next WielkaMoc
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments