MTV Manifesto


MTV Manifesto to bardzo przyjemny spot dla MTV Netherlands, zrealizowany przez studio PostPanic (reżyseria Eat My Dear).
Niebanalna kreacja, a sama realizacja także nie pozostawia nic do życzenia. Całość począwszy od koncepcji a skończywszy na finalnej animacji powstała w zaledwie 2 tygodnie! Wydajność oraz kreatywność godna pozazdroszczenia, warto zobaczyć.

[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=oKMDNh4gFlw[/youtube]

Produkcja: PostPanic
Reżyseria: Eat My Dear
Producent: Annejes van Liempd
Animacja: Markus Hornof, Patrick Sturm, Simon Griesser
Efekty dźwiękowe: Matthias Müller
Dźwięk: Lodewijk Vos
Muzyka: ‚Grip’ by zZz
Scenariusz: Björn Ottenheim and Daan Schinkel

PostPanic
Eat My Dear

Poprzedni 8580 / Marsmellow
Nastepny Audi O

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
cloundBitergrabekCoSTa Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grabek
Czytelnik
grabek

MTV zawsze podawało nam wstawki mówiące o niczym, przepełnione kiczem, które jednak były miłe dla oka czy ucha… Tym razem uważam, że MTV osiągnęło maksymalne DNO.

Od wieków wiemy, ze MTV inspiruje młodzież, że wierzą w potęgę młodzieży, ale NIGDY tego nie mówili. A ta animacja to tak jakby chcieli w sposób konserwatywno-młodzieżowy powiedzieć jakiemuś sztywniakowi, który nie lubi MTV, że MTV jest fajne, i że ma wpływ na młodzież.

Gdy produkt, musi sam jasno mówić o swojej misji (Inspire Youth…) to oznacza, że jemu się nie udaje. Popatrzmy na SUDO krem. (ci co dzieci mają wiedzą o co chodzi). Jest to krem, który ma brzydkie opakowanie, jest dość stosunkowo tani, i NIGDY sięnie reklamuje – a się sprzedaje i każdy rodzić mu ufa. Nie musi na opakowaniu mieć napisane "rodzic mi ufa" bo po co – i tak ufa….

A teraz spać.

CoSTa
Czytelnik
CoSTa

O, muszę w takim razie kilku znajomym z poznańskiej ASP z animacji powiedzieć, że ich robione swego czasu dla MTV animki to kicz mówiący o niczym.

Przesadzasz Grabek. To ma wyglądać a nie nieść bóg raczy wiedzieć jakie treści. Animacja dla samej animacji, bez potrzeby zmieniania świata i czego tam jeszcze. Dzięki takiemu myśleniu istnieje demoscena chociażby.

IMO ładne, technicznie fajne, przysiadalne.

grabek
Czytelnik
grabek

tak, animacja dla samej animacji – zgoda. Ale pojawiają sięw niej teksty. A to oznacza, że już mają jakieś przesłanie.

Czy, CoSTo i Biterze, na swoich blogach piszecie "Zajefajny blog pobudzający myślenie?" – nie, po prostu piszecie, a reszta jest tak oczywista, że nikt nie musi nikomu tego mówić.

Natomiast sama animacja i jej jakość. Owszem, źle się wyraziłem. Animacja jest miła dla ucha i oka. Chodziło mi o to, że całość jest DNEM z tego powodu, że pojawiają się napisy o treści "jesteśmy super fajni".

clound
Czytelnik
clound

mi sie podoba, niezle pojechane