MTV Manifesto


MTV Manifesto to bardzo przyjemny spot dla MTV Netherlands, zrealizowany przez studio PostPanic (reżyseria Eat My Dear).
Niebanalna kreacja, a sama realizacja także nie pozostawia nic do życzenia. Całość począwszy od koncepcji a skończywszy na finalnej animacji powstała w zaledwie 2 tygodnie! Wydajność oraz kreatywność godna pozazdroszczenia, warto zobaczyć.
[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=oKMDNh4gFlw[/youtube] Produkcja: PostPanic
Reżyseria: Eat My Dear
Producent: Annejes van Liempd
Animacja: Markus Hornof, Patrick Sturm, Simon Griesser
Efekty dźwiękowe: Matthias Müller
Dźwięk: Lodewijk Vos
Muzyka: 'Grip’ by zZz
Scenariusz: Björn Ottenheim and Daan Schinkel
PostPanic
Eat My Dear

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous 8580 / Marsmellow
Next Audi O
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
grabek
14 lat temu

MTV zawsze podawało nam wstawki mówiące o niczym, przepełnione kiczem, które jednak były miłe dla oka czy ucha… Tym razem uważam, że MTV osiągnęło maksymalne DNO.
Od wieków wiemy, ze MTV inspiruje młodzież, że wierzą w potęgę młodzieży, ale NIGDY tego nie mówili. A ta animacja to tak jakby chcieli w sposób konserwatywno-młodzieżowy powiedzieć jakiemuś sztywniakowi, który nie lubi MTV, że MTV jest fajne, i że ma wpływ na młodzież.
Gdy produkt, musi sam jasno mówić o swojej misji (Inspire Youth…) to oznacza, że jemu się nie udaje. Popatrzmy na SUDO krem. (ci co dzieci mają wiedzą o co chodzi). Jest to krem, który ma brzydkie opakowanie, jest dość stosunkowo tani, i NIGDY sięnie reklamuje – a się sprzedaje i każdy rodzić mu ufa. Nie musi na opakowaniu mieć napisane "rodzic mi ufa" bo po co – i tak ufa….
A teraz spać.

Biter
Reply to  grabek
14 lat temu

Przesadzasz trochę 🙂 Zamieszczając to tutaj nie zwróciłem uwagi na przekaz (czy nawet treść), a na czyste techniczne wykonanie – a to jest tu całkiem zacne

CoSTa
CoSTa
Reply to  grabek
14 lat temu

O, muszę w takim razie kilku znajomym z poznańskiej ASP z animacji powiedzieć, że ich robione swego czasu dla MTV animki to kicz mówiący o niczym.
Przesadzasz Grabek. To ma wyglądać a nie nieść bóg raczy wiedzieć jakie treści. Animacja dla samej animacji, bez potrzeby zmieniania świata i czego tam jeszcze. Dzięki takiemu myśleniu istnieje demoscena chociażby.
IMO ładne, technicznie fajne, przysiadalne.

grabek
Reply to  CoSTa
14 lat temu

tak, animacja dla samej animacji – zgoda. Ale pojawiają sięw niej teksty. A to oznacza, że już mają jakieś przesłanie.
Czy, CoSTo i Biterze, na swoich blogach piszecie "Zajefajny blog pobudzający myślenie?" – nie, po prostu piszecie, a reszta jest tak oczywista, że nikt nie musi nikomu tego mówić.
Natomiast sama animacja i jej jakość. Owszem, źle się wyraziłem. Animacja jest miła dla ucha i oka. Chodziło mi o to, że całość jest DNEM z tego powodu, że pojawiają się napisy o treści "jesteśmy super fajni".

Biter
Reply to  grabek
14 lat temu

W ten sposób rzecz ujmując mogę sie z Tobą zgodzić 🙂

clound
clound
14 lat temu

mi sie podoba, niezle pojechane