Monoamine / Altair


Monoamine

Party: Demobit 2018
Kategoria: PC Demo
Miejsce: 1
Autorzy: lesnik, mi-ku, ratz

Monoamine to kolejne dojrzałe demo naszej rodzimej grupy Altair. Grupa od czasu swojej reaktywacji w 2016 roku wyraźnie pokazuje swój pazur na kolejnych imprezach, wypuszczając liczne i różnorodne produkcje na wszystkich możliwych platformach. Nie inaczej jest z Monoamine, zwycięzcą słowackiego Demobit 2018 na której to imprezie zdeklasowała konkurencje oraz wzbudziła podziw (co doskonale widać chociażby po komentarzach na Pouet).
Kompozycja scen w monochromatycznym oświetleniu oraz ich montaż zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Sceny same w sobie nie są złożone (powiedziałbym nawet że pod względem użytych środków są bardzo ubogie), ale o ich sile decyduje forma oraz ciekawe i bardzo dynamiczne przejścia. Co ważne wszystko tu do siebie pasuje, dodatkowo całkiem nieźle dogadując się z muzyką. A jak już jesteśmy przy muzyce to wielkie ukłony ślę do Leśnika. Zawsze był świetnym muzykiem, ale w ostatnich latach prezentuje się dodatkowo z pełni profesjonalnym brzmieniem i tak też jest w tym przypadku, już dla samej muzyki odtworzyłem demo kilkukrotnie.

Stylistycznie przypomina mi to odrobinę produkcje grupy Cocoon (nawet motyw z czachą już się też tam pojawiał) – ale to skojarzenie jest oczywiście w pełni pozytywne, bo jak porównywać to do najlepszych. Reasumując, dobra robota Panowie!
P.s. Dzięki za pozdrowienia dla Futuris 🙂
Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

5 1 głos
Ocena artykułu
Previous PC-05: Flux / Panda Cube
This is the most recent story.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Adams
Adams
5 lat temu

Altair pamietam z demka scream, to tez jest super!