The Art of the Algorithms


The Art of the Algorithms

„Demoscene – The Art of the Algorithms” to świetny film dokumentalny ukazujący zjawisko demosceny, produkcja świeża i udostępniona za darmo dla wszystkich. W dokumencie dowiemy się sporo o historii demosceny, o jej idei oraz panujących tu obyczajach. Całość okraszono dużą dawką komentarzy aktywnych jak też emerytowanych scenowców – wszytko to z naciskiem jednak na demoscenę Węgierską (bo też z tego kraju pochodzą twórcy dokumentu) aczkolwiek pojawia się tu też trochę polskich akcentów (oraz twarzy:)). Film jest długi i treściwy więc każdy zainteresowany tematem powinien coś ciekawego tu dla siebie znaleźć.

[vimeo]http://vimeo.com/40192433[/vimeo]

Za film odpowiedzialni są:
Szilárd Matusik – reżyser, scenarzysta, operator, montaż, producent
Gábor Csépai – narrator, reporter, pisarz
Adrienn Óré – asystent reżysera, asystent producenta
József Iván – operator
Ádám Majoros – operator
Echolith – muzyka

Strona projektu oraz kilka alternatywnych sposobów ściągnięcia filmu (720p/1080p) – link
Film w bazie IMDb – link

p.s. W Firefox oraz w IE film w wielkości HD może się nie odpalać (z uwagi na ograniczenie przeglądarek w odtwarzaniu plików powyżej 2GB), rozwiązaniem jest przełączenie na niższą rozdzielczość (wystarczy kliknąć na napis HD) lub ściągnięcie filmu i odpalenie go bezpośrednio w playerze.

Poprzedni Stare ale jare - PC (część 3)
Nastepny Unreal Engine 4 Elemental Demo

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Miszkurka2000 Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miszkurka2000
Czytelnik
Miszkurka2000

Film obejrzałem z wielką ciekawością i sentymentem. Pamiętam jak w czasach C64 miałem nagraną cała kasetę wspaniałych dem które czasem wręcz przekraczały oficjalne możliwości tego komputera. Podoba mi się, że demoscena nadal funkcjonuje. Mam lekki odchył w kierunku oszczędzania przestrzeni nie tylko na dysku – interesują mnie nowe metody kompresji i optymalizacji danych, nowe rozwiązania często zaskakujące. Demoscena zawiera ten element więc przyciąga stale moją uwagę.