The Art of the Algorithms


The Art of the Algorithms
„Demoscene – The Art of the Algorithms” to świetny film dokumentalny ukazujący zjawisko demosceny, produkcja świeża i udostępniona za darmo dla wszystkich. W dokumencie dowiemy się sporo o historii demosceny, o jej idei oraz panujących tu obyczajach. Całość okraszono dużą dawką komentarzy aktywnych jak też emerytowanych scenowców – wszytko to z naciskiem jednak na demoscenę Węgierską (bo też z tego kraju pochodzą twórcy dokumentu) aczkolwiek pojawia się tu też trochę polskich akcentów (oraz twarzy:)). Film jest długi i treściwy więc każdy zainteresowany tematem powinien coś ciekawego tu dla siebie znaleźć.
[vimeo]http://vimeo.com/40192433[/vimeo] Za film odpowiedzialni są:
Szilárd Matusik – reżyser, scenarzysta, operator, montaż, producent
Gábor Csépai – narrator, reporter, pisarz
Adrienn Óré – asystent reżysera, asystent producenta
József Iván – operator
Ádám Majoros – operator
Echolith – muzyka
Strona projektu oraz kilka alternatywnych sposobów ściągnięcia filmu (720p/1080p) – link
Film w bazie IMDb – link
p.s. W Firefox oraz w IE film w wielkości HD może się nie odpalać (z uwagi na ograniczenie przeglądarek w odtwarzaniu plików powyżej 2GB), rozwiązaniem jest przełączenie na niższą rozdzielczość (wystarczy kliknąć na napis HD) lub ściągnięcie filmu i odpalenie go bezpośrednio w playerze.

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Stare ale jare - PC (część 3)
Next Unreal Engine 4 Elemental Demo
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Miszkurka2000
Miszkurka2000
10 lat temu

Film obejrzałem z wielką ciekawością i sentymentem. Pamiętam jak w czasach C64 miałem nagraną cała kasetę wspaniałych dem które czasem wręcz przekraczały oficjalne możliwości tego komputera. Podoba mi się, że demoscena nadal funkcjonuje. Mam lekki odchył w kierunku oszczędzania przestrzeni nie tylko na dysku – interesują mnie nowe metody kompresji i optymalizacji danych, nowe rozwiązania często zaskakujące. Demoscena zawiera ten element więc przyciąga stale moją uwagę.