Metamorphosis / ASD


party: Breakpoint 2008
kategoria: PC Demo
miejsce: 2

Metamorphosis autorstwa greckiej grupy Andromeda Software Development to drugie z kolei demo breakpoint’owe wykonane w stylistyce 2d, bezpośrednia konkurencja Masagin. Trudno jednoznacznie orzec która z tych produkcji jest lepsza, na pewno obie są bardzo dobre, nowatorskie i warte obejrzenia.

Metamorphosis

Całość oparto na płynnym, nieprzerywanym scroll’ingu ekranu, a kolejne etapy pojawiają się bardzo płynnie. Tak naprawdę to demo jest jedną wielką planszą na której tętni życie, przy czym wszystko jest tu spójne i przemyślane. Mamy więc mrowisko z mnóstwem pędzących mrówek, mamy wyrastającą z tego popart’ową metropolie pełną chodzących ludzi, mamy wszechobecną mechanizacje i ostatecznie bunt maszyn. Dociekliwi niewątpliwie dostrzegą tutaj jakieś ukryte lub jawne przesłanie 😉
Szczerze mówiąc nie spodziewałem sie takiego dema po ASD, nie wiem nawet w jakiej kategorii je oceniać. Na pewno trzeba docenić fakt że twórcy potrafią wykonać dema różnorodne, bo to przecież zupełnie inna bajka niż np spektakularne Lifeforce, nie można już teraz powiedzieć ze ich dema są rozpoznawalne już na pierwszy rzut oka.
Metamorphosis ma niewątpliwie swój klimat, dodatkowo dobrze podkreślany przez ścieżkę dźwiękową. Zadbano tu bardzo o drugoplanowy detal widoczny dopiero po drugim obejrzeniu dema, a pomimo pozornej prostoty jest tu kilka elementów nad których wykonaniem nadal sie zastanawiam – to bardzo pozytywne zjawisko. I na koniec to co zawsze mnie też zastanawia w produkcjach ASD, czyli kwestia kto jest bardziej odpowiedzialny za design, grafik czy koder?
Hmm.. może wy zdecydujcie?
[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=teWi-vPgKck[/youtube] Ściągnij demo
Ściągnij film
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Krótka przerwa
Next Dzieło na 64kb
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
michu
michu
14 lat temu

wyglada jak simtower ;-P

ubik
ubik
14 lat temu

Jasne że koder 😉
Demko zdecydowanie niesamowite – ciężko przejść obok niego obojętnie. Fajne jest to, że Navis pokazał swój styl (nieprzerwana akcja) w zupełnie inny sposób. Demo jest zdecydowanie inne niż choćby lifeforce.

śmigło .::.
śmigło .::.
14 lat temu

Best scroll ever! 😉

asmCode
asmCode
14 lat temu

Hmm, wiem ze jestem lamą i ignorantem. Wiem też, że demo podobno nawiązuje do Kafki (komenty na pouet), ale moim skromnym zdaniem to demo jest zajebiście biedne. Siła tego dema tkwi w tym, ze pisało je ASD i chyba nic poza tym.
Czy oryginalność dema polega na scrollowaniu brzydkich kartonowych teksturek? Nie mówie, że to efekty decydują o poziomie dema, ale jakaś estetyka też.
Nie chce tu negować genialnosci ASD, ale ponad 200 pozytywnych komentów na pouet to przesada, bo wyraznie widac, ze ludzie polecieli na nazwe grupy, a nie na jakość prodki.
Lubie dema z przeslaniem, ale nie lubie dem tylko z przesłaniem.
Wszystkich tych, których urazilem i ktorzy nie zgadzaja sie ze mna, mam w dupie;)

Biter
Reply to  asmCode
14 lat temu

"Lubie dema z przeslaniem, ale nie lubie dem tylko z przesłaniem." – takich jak cattle disco? 😛

traymuss
traymuss
14 lat temu

Ci to mają pomysły:)

CoSTa
CoSTa
14 lat temu

Asm:
Też Cię mamy w dupie co nie wadzi skoczyć gdzieś na browara :). Kiedy?

Biter
Reply to  CoSTa
14 lat temu

Piątek to dobry dzień, te kilka osób zawsze się zbierze – ale lepszym pomysłem jest abyś powtórnie tego grilla urządził 😉