Masagin – Nvision 08 Invitation / Farbrausch & Neuro


Najwyższy czas opisać pokrótce dema zaprezentowane na Breakpoint 2008. Produkcji pokazano nawet jak na BP sporo bo aż 28 sztuk, wynik bardzo zacny. Kilka z nich jest naprawdę dobrych i warto szerzej je omówić toteż postanowiłem poświecić im osobne artykuły.
W pierwszej kolejności wypada zatem opisać zwycięzce tegorocznego demo compo czyli „Masagin – Nvision 08 Invitation” autorstwa grup Farbrausch oraz Neuro.
Wzorem lat poprzednich organizatorzy przeprowadzili wstępną selekcje, w skutek czego najciekawsze dema wyświetlono na samym końcu. Dobre to bo gnioty wybitne idą jako pierwsze (i się o nich szybko zapomina), ale też i złe bo sugeruje to trochę sposób głosowania, no ale przy tej ilości produkcji to chyba konieczny system.

Masagin

O ile rok temu, gdy wygrywało farbrauschowe Debris, nikt nie miał wątpliwości co do słuszności tego werdyktu, tak w tym roku można już mieć pewne obawy. Primo jest to demo organizatorów, secundo to promocja nVision z którym organizatorzy też mają nieco wspólnego, tertio nie jest aż tak powalająco lepsze od np „Metamorphosis” autorstwa ASD (demo w bardzo podobnej stylistyce). Nie chce w żadnym razie sugerować manipulacji, bardziej przypuszczam jest to efekt głosowania na „markę” lub skutek zagrania nostalgicznymi symbolami (pojawiające sie logotypy Commodore oraz Amiga, a do tego w późniejszej części flagi narodowe).
Dobrze ale może wróćmy do dema. Wbrew temu co napisałem powyżej to produkcja niewątpliwie ciekawa i warta uwagi, widać że włożono w nie ogromną ilość pracy. Całość stworzono na coś w rodzaju kreskówki, wpleciono tu baaaaardzo duża ilość różnorodnych scen, a wszystkie płynnie przechodzą miedzy sobą (duży plus!). Dobrze wyszła współpraca na linii muzyk-grafik-koder, synchronizacja obrazu z dźwiękiem jest bardzo dopracowana (muzyka swoją drogą jest dobra – pasuje i nie przeszkadza:)). Osobiście podoba mi się bardzo efekt układania cyfrowych napisów, dobrze i dynamicznie poruszana kamera, fajnie zrealizowany fragment dema.
Pomimo że całość jest zrobiona w konwencji kreskówki to jednak rzuca mi sie w oczy niespójność stylowa, widać mocno że oprawę graficzną robiło kilka osób i nie do końca sie one zgrały, stylistyka jest czasami bardzo różnorodna. Nie jestem też zachwycony logotypami „patronów medialnych” na początku dema, dwuznaczne to bardzo.
W ostatecznym rozrachunku, po kilkukrotnym obejrzeniu stwierdzam że demo mi sie bardzo podoba, dodatkowo widać w nim dużo pracy i zaangażowania – a to zawsze doceniam.
Nagadałem swoje i chyba już czas przestać, zatem nie przedłużając więcej zapraszam do obejrzenia dema.
[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=Ev-wif4m88A&feature=user[/youtube] Pobierz demo
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Eric W. Schwartz - Animated Amiga Tribute
Next 60 seconds for Mr. Light / Anadune
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
protas
protas
14 lat temu

Nie widziałem pozostałych ale to mi sie podoba, ma klimat

n8rd
n8rd
14 lat temu

Dobry ten początek MASAGIN (-: Szkoda że dalej nie pocziągnieto tego bo mogłbyc nieżle, bo te kolory jak z czarodziejki z ksiezyca już mnie nie zachwycają

traymuss
traymuss
14 lat temu

fajne demko, aczkolwiek przypomina invitke na któreś assembly.
muzyka daje rade.

yoshi314
14 lat temu

mistrzowskie.

AceMan
AceMan
14 lat temu

>> Dobrze wyszła współpraca na linii muzyk-grafik-koder
Pewnie dlatego, że za muzykę, większość grafiki i reżyserię była odpowiedzialna ta sama osoba… 😀
A demo rulez. Genialna koncepcja, nieszablonowe efekty, i czysta radość emanująca z ekranu (szczególnie podczas scenki z chmurkami, aaaaaaawwwwwwwww…) ^^

Biter
Reply to  AceMan
14 lat temu

A tu mnie masz 😉 Tak czy siak koder musiał trochę tu swojego dołożyć wiec nie róbmy z paniq'a jednosobowego wykonawcy, owszem on to koordynował ale nie można umniejszać roli pozostałych osób 🙂

ubik
ubik
14 lat temu

Świetne demo – klimat zupełnie inny od całej reszty farbrauschowych produkcji. W sumie można powiedzieć, że Farbrausch wygrało BP z ASD właśnie dzięki stylowi ASD 🙂 (ale zakręciłem ;))

Biter
Reply to  ubik
14 lat temu

Dobre 😀

ninja
ninja
14 lat temu

bardzo "surowe" to demo. mnie osobiście nie rzuciło na kolana. myślę, że wrażenie robi głównie ze względu na długość trwania 🙂 brakuje mi tu trochę subtelności…