Machineris / Futuris (wersja anaglifowa)


Party: Riverwash 2010
Kategoria: Combined Demo
Miejsce: 2

Na tegorocznym Riverwash udało sie nam (czyli grupie Futuris) wystawić nowe demo które zatytułowaliśmy Machineris.
Twórcy ci sami co zawsze (tylko muzycy sie wymieniają):
Asmcode – kod
Biter – grafika i animacja (której nie widać;))
Traymuss – muzyka
Jak to zwykle bywa w skutek odwiecznej walki z systemem za demo zabraliśmy sie w ostatniej chwili. W noc przed wyjazdem gorączkowo układałem jeszcze kamerę i zmieniałem geometrie w czasie gdy Asmcode usiłował sprawić aby to wszystko zaczęło działać (w takich chwilach pan murphy zawsze daje o sobie znać).

Machineris

Poniżej zamieszczamy podgląd dema w wersji anaglifowej takiej jak na party (tyle że w stosunku do tamtej z poprawionym fps’em). Do obejrzenia niezbędne są okulary „trzyde” (czyli takie z jednym szkiełkiem zielonym/niebieskim a drugim czerwonym) ostatnio często dodawane do rożnych czasopism, wiec możliwe że gdzieś w domu wam się takowe poniewierają. Sądzę że efekt trójwymiarowości udało nam się uzyskać niezły co zostanie jeszcze później zwiększone po dodaniu animacji i efektów.
[vimeo]http://vimeo.com/14767451[/vimeo] Demo na party zajęło drugie miejsce pomimo iż poleciało w wersji surowej 8fps i bez animacji (przegrywając różnicą zaledwie 7 punktów), co uważam za niespodziewanie bardzo dobry wynik.
Teraz trzeba to dokończyć, odrobina roboty jeszcze przed nami. To co musimy zrobić to uruchomić wersje „normalną” w kolorze, podłączyć animacje (bo tu wszystko musi się ruszać, takie było założenie), naprawić UV, dodać particle, efekty oraz zrobić porządną synchronizacje – to wszystko będzie. Do dema zamierzamy powrócić w pierwszej wolnej chwili czyli w październiku, następnie przyjdzie kolej na dokończenie starych projektów i już zaczynamy się szykować na kolejne party (tak, mamy teraz spore parcie na robienie demek, sam proces ich powstawania sprawia nam sporo frajdy;)).
p.s. Przy okazji napomknę że bardzo nie podoba mi się idea łączenia dem z rożnych platform w kategorie combined demo. Nie pisze tego dlatego że nasze demo zajęło drugie miejsce (wręcz przeciwnie wielki szacun dla ekipy Elude). Pisze bo w moim odczuciu nie sposób oceniać w ten sposób dem, na party „duchowo amigowskim” demo na PC musiałoby być wyjątkowo wybitne aby wygrać z dobrym Amigowym demem, tego po prostu nie sposób sprawiedliwie ocenić bo też nie wiadomo jakimi kategoriami sie kierować (wyglądem, sentymentem, platformą?). Rozumiem że to wynikło z braku konkurentów dla Elude (aczkolwiek było jeszcze jedno amigowe demo) lecz w takim zestawieniu lepiej wcale tego nie oceniać bo dla żadnej „strony” nie będzie to w żaden sposób wymierne ani też obiektywne.
Ściągnij film (mp4 1680 x 1050, 308 MB)
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Dust / Elude
Next Cdak / Quite & Orange
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
michu
michu
12 lat temu

no to poszaleliście, zajebisty efekt dalej juz avatar ^-^

asmCode
asmCode
12 lat temu

Avatar sie na nas kurna wzorowal! Jedyne co zmienili to dodali animacje, thats all…

Booster
Booster
12 lat temu

Rzeczywiście brakuje tu tylko elementów ruchomych, ale i tak już kopie dupę.
Thumbs up!

Biter
12 lat temu

dziękować 🙂

Akira
Akira
12 lat temu

Tragedia, dowiedziałem się o tym party tydzień po :-// I to w Warszawie jeszcze, ehh….

karm
karm
12 lat temu

no panowie, to jak tam z finalem? 🙂

Biter
12 lat temu

Właśnie zaczynamy nad tym pracować 😉

asmCode
asmCode
12 lat temu

jak bedzie final, to w papcie nie traficie!!!