Kreatywne wizytówki


„Wizytówka pojawiła się w III w. w Chinach, gdzie również wynaleziono papier. Chiński urzędnik był zobligowany specjalnym dekretem do posiadania wizytówki ze specjalnego papieru czerpanego, która zawierała jedynie imię i nazwisko jej właściciela oraz zajmowane stanowisko. Dużą popularnością cieszyły się wizytówki we Francji w czasach Ludwika XIV. Pierwszą drukowaną wizytówkę znaleziono na terenie Niemiec i pochodzi ona z końca XVIII wieku. W Rosji wizytówki rozpowszechniły się za czasów Katarzyny II. Pod koniec wieku XIX zaczęły cieszyć się popularnością wizytówki reklamowe.”
Wikipedia

Wizytówki to obecnie przedmiot użytku codziennego, niezbędny dodatek przy zawieraniu poważniejszych znajomości biznesowych lub towarzyskich. Niestety większości z nas wizytówka kojarzy sie ze sloganami takimi jak „wizytówki w 5 minut” lub „tylko teraz 1000 wizytówek za xx zł”… no cóż.. każdemu wedle potrzeb. Wiele osób niestety zapomina że to właśnie wizytówka jest tym co po nas zostaje po zakończeniu spotkania, to właśnie ten nadruk na kawałku kartonu dopełnia dobre (lub złe) wrażenie które pozostawiamy. A to tym bardziej ważne że czasami to czy zrobiliśmy dobre wrażenie decyduje czy inni będą o nas pamiętać w istotnym momencie.

Otóż okazuje się że ta forma autoreklamy może być wbrew pozorom naprawdę bardzo kreatywna. Zarówno warstwa wizualna jak i forma którą możemy obrać, potrafi niejednokrotnie zaskoczyć każdego.
Poniżej kilka inspirujących przykładów, myślę że wielu z was zachęcą one do kreatywnych poszukiwań waszej niepowtarzalnej osobistej wizytówki.

wizytówka

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32 width=

33

34

35

36

37

38

39s

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

Business Cards

źródło zdjęć: flickr

Poprzedni Stare ale jare - PC (część 2)
Nastepny Przyjazna fizyka

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BitergrabekCoSTatmdagvorg Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
clound
Czytelnik
clound

fajoskie, niektóe niezle pojechane

fishaa
Czytelnik
fishaa

dokładnie – czasami aż strach pomyśleć ile kłopotu obdarowanemu sprawią 🙂 nie mieszczą się w standardach :))

vorg
Czytelnik
vorg

Dokladnie to samo pomyslalem je ogladajac. "O jaka fajna! FAK! nie miesci mi sie do portfela :/" Inaczej mowiac wiekszosc z nich zakloca moje poczucie czasoprzestrzeni. Co wplywa negatywnie na uczuci kojarzone z 'dawca'… Zagospodarowanie prostokata to tez wyzwanie. Ktos nie ma pomyslu to robi klamerki…

tmdag
Czytelnik
tmdag

od dluuuzszego czasu staram sie namierzyc agencje ktora w Polsce naprawde mogla by mi wykonac wyjechana wizytowke :/

CoSTa
Czytelnik
CoSTa

Biter, podrzuć jakiś namiar i mnie. Prezesom muszę coś odjechanego zrobić a z wykonawcami problem :/

grabek
Czytelnik
grabek

Gdy ktos ma dużo wolnego czasu, i zarabia jak widać, to się bawi się bawi…

a dobre wizytówki? gdzieś tutaj: (link usunięty) :D:D