Kreatywne wizytówki


„Wizytówka pojawiła się w III w. w Chinach, gdzie również wynaleziono papier. Chiński urzędnik był zobligowany specjalnym dekretem do posiadania wizytówki ze specjalnego papieru czerpanego, która zawierała jedynie imię i nazwisko jej właściciela oraz zajmowane stanowisko. Dużą popularnością cieszyły się wizytówki we Francji w czasach Ludwika XIV. Pierwszą drukowaną wizytówkę znaleziono na terenie Niemiec i pochodzi ona z końca XVIII wieku. W Rosji wizytówki rozpowszechniły się za czasów Katarzyny II. Pod koniec wieku XIX zaczęły cieszyć się popularnością wizytówki reklamowe.”
Wikipedia
Wizytówki to obecnie przedmiot użytku codziennego, niezbędny dodatek przy zawieraniu poważniejszych znajomości biznesowych lub towarzyskich. Niestety większości z nas wizytówka kojarzy sie ze sloganami takimi jak „wizytówki w 5 minut” lub „tylko teraz 1000 wizytówek za xx zł”… no cóż.. każdemu wedle potrzeb. Wiele osób niestety zapomina że to właśnie wizytówka jest tym co po nas zostaje po zakończeniu spotkania, to właśnie ten nadruk na kawałku kartonu dopełnia dobre (lub złe) wrażenie które pozostawiamy. A to tym bardziej ważne że czasami to czy zrobiliśmy dobre wrażenie decyduje czy inni będą o nas pamiętać w istotnym momencie.
Otóż okazuje się że ta forma autoreklamy może być wbrew pozorom naprawdę bardzo kreatywna. Zarówno warstwa wizualna jak i forma którą możemy obrać, potrafi niejednokrotnie zaskoczyć każdego.
Poniżej kilka inspirujących przykładów, myślę że wielu z was zachęcą one do kreatywnych poszukiwań waszej niepowtarzalnej osobistej wizytówki.
wizytówka
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32 width=
33
34
35
36
37

38

39s
40
41
42
43

44

45
46
47
48
49
50
51
Business Cards
źródło zdjęć: flickr

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Stare ale jare - PC (część 2)
Next Przyjazna fizyka
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
clound
clound
14 lat temu

fajoskie, niektóe niezle pojechane

fishaa
14 lat temu

dokładnie – czasami aż strach pomyśleć ile kłopotu obdarowanemu sprawią 🙂 nie mieszczą się w standardach :))

vorg
14 lat temu

Dokladnie to samo pomyslalem je ogladajac. "O jaka fajna! FAK! nie miesci mi sie do portfela :/" Inaczej mowiac wiekszosc z nich zakloca moje poczucie czasoprzestrzeni. Co wplywa negatywnie na uczuci kojarzone z 'dawca'… Zagospodarowanie prostokata to tez wyzwanie. Ktos nie ma pomyslu to robi klamerki…

Biter
Reply to  vorg
14 lat temu

Tu sie w pełni zgadzam, niepraktyczność kształtu może mieć bardzo zły odbiór..no ale prostokąt prostokątem nie musi być koniecznie, może sie przecież rozkładać, mieć elementy interaktywne, jakieś proste złamanie standardów i już jest dobrze, byleby nie zajmował więcej przestrzeni niż zwykła wizytówka (kilka z tych projektów na swoje szczęście spełnia ten wymóg 🙂

tmdag
14 lat temu

od dluuuzszego czasu staram sie namierzyc agencje ktora w Polsce naprawde mogla by mi wykonac wyjechana wizytowke :/

Biter
Reply to  tmdag
14 lat temu

myślę ze mogę ci pomóc w tych poszukiwaniach, odezwij się na gg 😉

CoSTa
CoSTa
14 lat temu

Biter, podrzuć jakiś namiar i mnie. Prezesom muszę coś odjechanego zrobić a z wykonawcami problem :/

grabek
14 lat temu

Gdy ktos ma dużo wolnego czasu, i zarabia jak widać, to się bawi się bawi…
a dobre wizytówki? gdzieś tutaj: (link usunięty) :D:D

Biter
Reply to  grabek
14 lat temu

a bana chce za kryptoreklame? (patrz faq, na pocieszenie powiem że linka i tak masz w nicku;))