Icarus and the Tree Herder


Icarus and the Tree Herder to dosyć stara już animacja, jednak pomimo upływu czasu podoba mi sie niezmiennie. Autor Ian Worrel (student znanej kalifornijskiej uczelni CalArts, sponsorowanej przez studio Walta Disneya), stworzył tu bardzo ciekawą wizje pewnego sadu owocowego, w którym panują specyficzne prawa i porządki.. i bardzo źle się dzieje gdy ktoś chce te prawa naruszyć.
Icarus & the Tree Herder
Całość wykonano głównie przy pomocy technik tradycyjnych z niewielką domieszką grafiki komputerowej i trzeba przyznać że wygląda to bardzo zacnie. Bardzo fachowo przeprowadzono także montaż. Ponadto usłyszymy tu piekną oprawe muzyczną autorstwa James’a Mark’a, jest bardzo trafnie dobrana, podkresla klimat i buduje swoistą dramaturgie obrazu.
[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=1Xvmedvk5J8[/youtube] Bardzo klimatyczna animacja, doskonale trafiła w moje gusta 🙂
p.s. Niestety nie udało mi sie odnaleźć wersji w dużej rozdzielczośći, a swego czasu takowa po sieci krążyła. Gdyby ktoś na nią natrafił to poproszę o linka.
Ian Worrel
James Mark

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Kindercrasher / Rgba
Next Glon / DMA
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Kasik
Kasik
15 lat temu

Piękna animacja troche taka smutna, a muzyka rzeczywiscie cudowna ^-^

grabek
15 lat temu

Takie rzeczy powinny się znajdować na cartoon-network.
Trochę ambicji może by to wbiło w bachory i rodziców.

Biter
Reply to  grabek
15 lat temu

True, bardzo brakuje takich rzeczy w TV – a szkoda.

asikowa
asikowa
15 lat temu

Wiecej takich filmów!!!