Happiness is Around the Bend / ASD


Happiness is Around the Bend / ASD

Party: Assembly 2010
Kategoria: PC Demo
Miejsce: 1
Autorzy: aMusic, Leviathan, Navis

Tegoroczne Assembly przyniosło nam wysyp bardzo dobrych produkcji, pora zatem przedstawić kilka z nich. Na pierwszy ogień idzie zwycięzca kategorii demo – Happiness is Around the Bend autorstwa greckiej grupy (jakżeby inaczej) Andromeda Software Development.
Pierwsze sekundy wprawiły mnie w konsternacje. Co to ma być za uwstecznienie? Jakieś kanciaste modele lowpoly z dziwną teksturą… lecz na szczęście już po chwili zaczyna się dobro, dużo dobra.
Jak zawsze w przypadku produkcji tej grupy zachwyca montaż i kamera, te charakterystyczne przyjścia jednej sceny w drugą. Oglądając nie można się pozbyć wrażenia wszechobecnego chaosu, lecz wystarczy się przyjrzeć dokładnie aby dostrzec że jest to chaos bardzo uporządkowany (wiem że to przeciwieństwo;)) i przemyślany. Wiele efektów ma wielki power, z nowszych rzeczy zwraca uwagę bardzo dobrze zrobiony morfing (od razu zacząłem kombinować jak można to zrobić niestety nie wpadłem na satysfakcjonujące rozwiązanie).
Graficznie zostały wymieszane stylistyki i wygląda to nawet całkiem naturalnie, dobrze że twórcy nie jadą na jednym stylu (jak to sie zdarzało wcześniej) i próbują nowych terenów. W muzyce nie ma tym razem motywów zapadających na dłużej w pamięci, to raczej dobrze zrobiona oprawa zgrana pod warstwę wizualną, przypuszczalnie nie znajdzie miejsca na mojej scenowej playliście (oczywiście gitarki jak zawsze trzymają poziom).

Demo nie porywa jako widowisko i jest dosyć trudne w odbiorze, mocno surrealistyczne. Ale na pewno trzeba docenić niebanalny poziom wykonania – zwłaszcza że mocno zyskuje z każdą kolejną projekcją kiedy dostrzegamy wszystkie detale. Jak zawsze chylę czoła, ilość pracy tu wykonanej budzi mój szczery podziw.
Dobrze widzieć że ekipa ASD nie spoczywa na laurach i w ilości hurtowej wydaje swoje nowe produkcje, bo to co robią mocno cieszy i inspiruje.
Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Predators
Next Dust / Elude
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
asmCode
asmCode
12 lat temu

jak dorosne to tez bede takie demoa robil

michu
michu
12 lat temu

to demo jest epickie tylko sciezka dzwiekowa do niczego zupelnie to nie pasuje

Booster
Booster
12 lat temu

No wiesz: "Degustibus…" i tak dalej. Mnie ta ścieżka pasuje – uzupełnia widowisko.
Tak sobie myślę, że kiedyś trzeba będzie do takiego poziomu dorosnąć. Może nie jutro, nie za tydzień, nie za miesiąc, ale… niedługo. *westchnienie*