Grzegorz Rosiński przy pracy


Kto to jest Grzegorz Rosiński nie muszę przedstawiać chyba żadnemu miłośnikowi komiksu, zwłaszcza że takie tytuły jak Thorgal, Yans czy też Szninkiel są podstawowym elementarzem każdego kto wychowywał się na obrazkowych historyjkach.
Wielu jest dobrych i uznanych rysowników komiksowych na świecie, lecz to właśnie autor Thorgala jest od lat niezmiennie jednym z moich ulubionych twórców oraz moim osobistym wzorem i autorytetem w tej dziedzinie.
Ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawy dokument przedstawiający proces powstawania okładki do albumu Dans les griffes de Kriss („W szponach Kriss’).
[vimeo]http://vimeo.com/8471552[/vimeo] Przyznam że zaskoczyły mnie niektóre niuanse i ten ekspresyjny sposób malowania, był też moment że pomyślałem „teraz trzeba będzie zacząć od nowa” – to bardzo inspirujące widowisko.
Nic tylko zazdrościć tego warsztatu oraz tej wielkiej swobody w kreacji i kresce. Dobrze widzieć że choć pan Rosiński wykonuje zawód w pewien sposób rzemieślniczy to nadal potrafi odkrywać nowe tereny i rozwijać swoje (niemałe przecież) umiejętności.
Jako bonus jeszcze jeden film „warsztatowy” (odległej daty) gdzie widzimy projekt strony wykonany starą techniką na kartonie.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=imcc4tFKOS0[/youtube]

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Awaria
Next Agenda Circling Forth / Fairlight & CNCD
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments