Futuricon / Elude


Futuricon / Elude

Party: Riverwash 2010
Kategoria: PC Demo
Miejsce: 3
Autorzy: Cheaser, Kbi, Ubik

Podczas tegorocznego Riverwash grupa Elude wydała poza zwycięską pracą jeszcze jedno demo zatytułowane Futuricon (grupa znana jest tylko z dem na Amigę toteż produkcja PC jest bardzo miłą niespodzianka). Tym razem kodem zajął się nowy członek grupy Kbi, grafikę stworzył Ubik, a za muzykę odpowiedzialny jest Cheaser.
Na Futuricon składa się kilka zróżnicowanych poziomem scen (zazwyczaj niepowiązanych ze sobą) i pomimo tego zróżnicowania jako całokształt prezentuje się ciekawie i ogląda z przyjemnością. Trzeba wspomnieć że demo jest drugą obok Machineris produkcją z party wykorzystująca technikę anglifową.

Jedna z ważniejszych scen jest miasto z wieża Eiffla „po przejściach” – scena bardzo zgrabnie wykonana i tylko szkoda że efekt został zepsuty przez niskie budynki (zwykłe sześciany z dziwną teksturą). Pochwalić muszę za to przyjemna kamerę i zgrabne modele, to niewątpliwie mocny atut. Także Muzyka jest bardzo dobra, nadaje kopa i odpowiednie tempo. Muszę natomiast się przyczepić do tego iż w wielu momentach widać mocne „kanty” na zaokrągleniach (konsekwencja modeli low poly – ale to przecież demo gdzie nie jest to konieczne) co mi zawsze bardzo przeszkadza, czasami widać też momenty łączenia poligonów (może brak wygładzania?) ale to takie tam detale.
Demo może nie jest wybitne i nie dorównuje produkcjom np ASD ale jest bardzo dobre i trzyma poziom, obejrzeć warto – zwłaszcza że polskich dem aż tak dużo nie ma.
Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Final Fantasy XIV trailer
Next 8bits
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments