FAQ


Co to jest demoscena?

Początki demosceny sięgają początków lat osiemdziesiątych, kiedy to prężnie działała tzw. crackscena – równie nieformalnie zrzeszenie osób zajmujących się łamaniem zabezpieczeń w komercyjnych programach (głównie grach). Crackerzy dołączali najczęściej do złamanych przez siebie programów tzw. intra – małe programiki uruchamiane przed zasadniczym programem, informujące, kto złamał dany software. Z czasem intra ewoluowały: coraz ważniejsza stawała się ich funkcja estetyczna, coraz częściej kładziono nacisk na wykorzystywanie coraz to nowych efektów. Wraz z intrami ewoluowała też część cracksceny, przekształcając się w demoscenę.
(…)
Czytaj więcej: Wikipedia
Zobacz także: Dzieło na 64kb

W komentarzu chce podać link do strony, ale jest zbyt długi.

Polecam serwisy do skracania linków np. http://tinyurl.pl

Mój komentarz został usunięty.

Wszystkie komentarze obraźliwe, wulgarne, sprzeczne z obowiązującym prawem lub zawierające kryptoreklamę mogą zostać usunięte (względnie zmodyfikowane), nie do tego został ten blog stworzony.

Jak dodać własny avatar widoczny w komentarzach?

Można używać przy wypowiedziach gravatarów (avatarów), jak to zrobić? Nic prostszego. Wchodzimy na stronę http://en.gravatar.com, rejestrujemy się (wystarczy podać swój e-mail) i już po kilku sekundach (tuż po weryfikacji) możemy wgrać swój avatar. Od tego momentu wszędzie gdzie umieścimy swojego maila będzie przy nim ów avatar widoczny. Proste i przyjemne.