Demo technologiczne tri-Ace


Tri-Ace
Od pewnego czasu pokazuje na blogu co ciekawsze silniki do gier bo też i temat jest mi bliski oraz jak sądzę warty uwagi (choćby jako pewien wyznacznik postępu). W przyszłości temat zapewne rozwinę szerzej a do tego czasu co jakiś czas będą się takie krótkie wpisy pokazywać.
Dzisiaj przyjrzyjmy się tri-Ace (firmy tri-Ace Inc. – znanej głównie na japońskim rynku gier), dedykowanemu konsolom obecnych generacji (Xbox360, PS3), do którego wypuszczono niedawno demo pokazujące możliwości drzemiące w tym zacnym silniku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6cuXgRVMvZ0[/youtube] Samo demo nie powala wykonaniem i klimatem tak jak to zrobił Unreal Engine jednakże jest na czym oko zawiesić. Ogólna stylistyka bardzo przypomina serie Final Fantasy (zwłaszcza postacie), mocno zadbano o detale i podkreślenie zalet silnika.
Całość pozornie nie powala na kolana, jednak pamiętajmy że to realtime a w takim przypadku pokazane tu efekty i postprocesing imponują. Zwłaszcza efekty oświetlenia przykuwają uwagę bo nieczęsto się widuje takie odwzorowanie w RT, dodatkowo miękkie odbicia, piękne cienie, fizyczny model kamery (naturalny dof)…. to raczej domena animacji pre-renderowanych. Podsumowując jest to kolejny warty obserwacji projekt z nieco egzotycznymi korzeniami, z potencjałem szerszego zaistnienia w przyszłości.
Informacje techniczne na temat silnika cześć 1
Informacje techniczne na temat silnika cześć 2

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Riverwash 2011
Next Numb res / CNCD & Fairlight
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
bleee
bleee
11 lat temu

bleeeeeee… nie dość że rzadko piszesz, to jeszcze taki bleeeee (bleeee)

Biter
11 lat temu

Podobno miarą popularności każdego bloga jest posiadanie własnego trolla 🙂
p.s. ale wiesz że nie ma anonimowości w sieci? możesz spokojnie się podpisywać 😉