Demo technologiczne tri-Ace


Tri-Ace
Od pewnego czasu pokazuje na blogu co ciekawsze silniki do gier bo też i temat jest mi bliski oraz jak sądzę warty uwagi (choćby jako pewien wyznacznik postępu). W przyszłości temat zapewne rozwinę szerzej a do tego czasu co jakiś czas będą się takie krótkie wpisy pokazywać.
Dzisiaj przyjrzyjmy się tri-Ace (firmy tri-Ace Inc. – znanej głównie na japońskim rynku gier), dedykowanemu konsolom obecnych generacji (Xbox360, PS3), do którego wypuszczono niedawno demo pokazujące możliwości drzemiące w tym zacnym silniku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6cuXgRVMvZ0[/youtube] Samo demo nie powala wykonaniem i klimatem tak jak to zrobił Unreal Engine jednakże jest na czym oko zawiesić. Ogólna stylistyka bardzo przypomina serie Final Fantasy (zwłaszcza postacie), mocno zadbano o detale i podkreślenie zalet silnika.
Całość pozornie nie powala na kolana, jednak pamiętajmy że to realtime a w takim przypadku pokazane tu efekty i postprocesing imponują. Zwłaszcza efekty oświetlenia przykuwają uwagę bo nieczęsto się widuje takie odwzorowanie w RT, dodatkowo miękkie odbicia, piękne cienie, fizyczny model kamery (naturalny dof)…. to raczej domena animacji pre-renderowanych. Podsumowując jest to kolejny warty obserwacji projekt z nieco egzotycznymi korzeniami, z potencjałem szerszego zaistnienia w przyszłości.
Informacje techniczne na temat silnika cześć 1
Informacje techniczne na temat silnika cześć 2

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Riverwash 2011
Next Numb res / CNCD & Fairlight
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
bleee
bleee
9 lat temu

bleeeeeee… nie dość że rzadko piszesz, to jeszcze taki bleeeee (bleeee)

Biter
9 lat temu

Podobno miarą popularności każdego bloga jest posiadanie własnego trolla 🙂
p.s. ale wiesz że nie ma anonimowości w sieci? możesz spokojnie się podpisywać 😉