Dementia – trailer / Futuris


Party: Riverwash 2008
Kategoria: Demo
Miejsce: 2

Na tegorocznym Riverwash zaprezentowaliśmy nasze demo (a właściwie jego trailer) zatytułowany Dementia. Demo powstało dosyć spontanicznie. Myśleliśmy co prawda o nim od paru tygodni, lecz ostatecznie usiedliśmy do niego 3 dni przed party, przyznacie chyba że to była dosyć optymistyczna decyzja 🙂
Dementia
W międzyczasie nasz grupowy specjalista od muzyki orkiestrowej (czyli Lamb) stworzył naprawdę konkretny podkład, idealnie dograny pod fabułę. Kawałek jest naprawdę mocny o czym przekonacie się sami w finalnej wersji (w tym miejscu ogromne podziękowania dla Lamb’a za doskonałą współpracę na wariackich papierach oraz za cierpliwość do naszych kaprysów).
I tak też ja, Asmcode oraz Nevee, przez 3 dni zamknięci w moim pokoju, żywiąc się jedynie ohydnymi parówkami i pijąc hektolitry napoju chmielowego, kosztem braku snu – zrobiliśmy demo.
No, powiedzmy.. ponieważ tuż przed wyjazdem pan Murphy dał o sobie znać. Na początek posypały się efekty, glow’a i dof’a szlag trafił, następnie demo przestało się uruchamiać. Tymczasem przyjechał nasz transporter czyli Grabek, nerwowo popędzając towarzystwo, ciśnienie w powietrzu dosyć gwałtownie wzrosło. Po pewnym czasie, widząc to co udało się nam na nowo sklecić, postanowiliśmy nie robić obciachu i nie wystawiać tego tym razem na party (przezornie jednak zabrałem demo ze sobą). Po drodze zgarnęliśmy oczekującego na nas Maziak’a i beztrosko już ruszyliśmy na party.
Na miejscu zgodnie z wcześniejszym postanowieniem długo nie chcieliśmy pokazać dema, lecz ulegając namowom organizatorów zdecydowaliśmy się puścić je jako trailer, pod warunkiem że nie będzie to poza party rozprowadzane (bo wstyd;)). Przed samą projekcją usiłowałem jeszcze publicznie wytłumaczyć dlaczego to jest takie złe i dlaczego będzie zajebiste. No ale trochę mi to nie wyszło, ponieważ te 50-kilka godzin bez snu na browarach dało o sobie znać, a i chyba mikrofonu nie włączyłem 😉
Tak czy inaczej sam pokaz był bardzo spartański. Wpierw problemy z uruchomieniem, następnie ruszyło w natywnej dużej rozdzielczości używanej przez kodera (pozdro dla kodera;)). Skutek tego taki że na big screenie widoczny był zaledwie górny-lewy wycinek dema (tak, nie było widać mojej ksywy na ekranie ;)). Ponadto połowa tekstur postanowiła zrobić sobie wolne, a w narożniku pięknie nawijał kontrolny licznik fps… było to dziwne, no ale jakoś się wyświetliło do końca. Ba, odniosłem nawet wrażenie że się podobało, ludzie klaskali 😉 Demo zajęło drugie miejsce (na pięć wystawionych) co nie jest najgorszym wynikiem jak na produkcje cudem wyświetlającą się na ekranie.
Jako że kilka osób mnie o to zagaduje od pewnego czasu, poniżej wklejam kilka screenów z naszego dema – a właściwie z jego pierwszych trzech scenek (na całość składać się będzie 6 scen, przy czym prawdziwa akcja będzie w tych ostatnich). To co widać to niejako surowy materiał – brakuje tu właściwego oświetlenia i cieni, normal-mappingu, efektów na particlach (deszcz, kurz itd), dof’a, odpowiednio spreparowanego bloom’a, trawy, obiektów animowanych (ptaki, ludzie), właściwie wyświetlanych tekstur i paru innych rzeczy. Sporo z tego już jest ale trzeba to „tylko” wyświetlić.
Materiał jak sadzę jest obiecujący, toteż postanowiliśmy iż przed rozpoczęciem kolejnej produkcji wykonamy finalną wersje Dementii wraz ze wszystkimi wstępnymi założeniami. Zajmie nam to teraz pewnie jeszcze tak ok dwóch miesięcy (niestety praca, uczelnia itd dają o sobie znać), jak już będzie gotowa nie omieszkam także i tu poinformować.
Tak to już jest z nami że dużo projektów zostało porozpoczynanych, a problemem zawsze jest tylko ich ukończenie bo już by się chciało robić coś nowego… no cóż, trzeba coś będzie z tym zrobić. Tymczasem wielkie podziękowania dla ekipy Futuris, bo pomimo pewnej dawki stresu (bezskuteczne próby zapanowania nad chaosem) bawiłem się przy tym całkiem nieźle, do następnego razu 🙂
Autorzy
Asmcode: kod
Biter: grafika, animacja
Lamb: muzyka
Nevee: moral devastator (kod) 😉
Dementia 01
Dementia 02
Dementia 04
Dementia 04
Dementia 05
Dementia 06
Dementia 07
Dementia 08
Dementia 09
Dementia 10
Dementia 11
Dementia 12
Dementia 13
Dementia 14
Dementia 15
Dementia 16
Dementia 17
Dementia 18
Dementia 19
Dementia 20
Dementia 21
Dementia 22
Futuris

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Into the Pink / Plastic
Next More
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
lamb
lamb
14 lat temu

mocne screeny! czekam(y) na final! 😉

Soilworker
Soilworker
14 lat temu

trochę jakby u mnie na ogrodzie się to wszytko miało dziać, tylko dom u mnie większy i w lepszej rozdzielczości:-)
Dobrze to wygląda, prawie jak nasz md :-p
pozdro
pt

traymuss
traymuss
14 lat temu

Futurisowy świat:) bardzo mi sie podoba. gratulacje dla muzyka – jest wypasiona. gratulacje dla grafika – jest wypasiona, gratulacje dla kodera – jest wypasiony:)

CoSTa
CoSTa
14 lat temu

A-NI-MACJA! A-NI-MACJA! 🙂

grabek
14 lat temu

w tych screenach definitywnie brak muzyki, animacji i MNIE!
ale zapowiada się nieziemsko demencjowo 🙂

smiglo .::.
smiglo .::.
14 lat temu

Rowniez oczekuje finala 😉

maziak
maziak
14 lat temu

Ejjj!…. A kto robiąc psychoanalize FUTURISA optymistycznie namawiał w samochodzie a poźniej na PARTY do wystawienia demka ???
NOoooo?!

Biter
Reply to  maziak
14 lat temu

To się wytnie ;P A tak generalnie to nastawienia się zmieniały płynnie wraz z przepływem chmielu w organizmie 😉

lamb
lamb
14 lat temu

ciekawe, czy demko w ogole wyjdzie… (i nie tylko ono! 😉
no, to zasialem optymizmem.