Calcifer / Still


Calcifer / Still

Party: Evoke 2013
Kategoria: PC Demo
Miejsce: 1
Autorzy: Cynic, Nero, Pirx, Pixtur, Ronny

Produkcje grupy Still już kilkukrotnie gościły na łamach tego bloga i każdorazowo były to produkcje wyjątkowe, podobnie jest i tym razem.
Calcifer to efektowny demoscenowy trip łączący światło i dźwięk w jedną dojrzałą, spójną formę. Gdybym miał przyrównywać to demo przypomina mi wizualnie trochę Chaos Theory/Conspiracy (chociaż to zupełnie inne tempo oraz inna stylistyka), ale równie dobrze może mi też przypominać Debris/Farbrausch, natomiast sama muzyka czaruje nas w stylu klasyka jakim jest utwór My Kingdom/FSOL (to chyba trafne porównanie).

Nie każdemu się ta produkcja spodoba, nie tylko z racji wolnego tempa ale też z powodu nacisku na formę obrazu a nie na jego treść. Tutaj trzeba usiąść wygodnie, zaopatrzyć się w dobry napój, zapuścić z podkręconym dźwiękiem na dużym ekranie (demo jest zrzucone do rozdzielczości 4K!) i spokojnie delektować się każdym jego elementem.
Ściągnij demo
Ściągnij film (4k – 2,1GB)
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Intel Extreme Masters 2014
Next Might and Magic X Legacy
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
CoSTa
9 lat temu

Uuuu… Poleciłeś i doskonale wiesz, co mnie kręci. Wizualnie świetne, dźwiękowo z resztą też.

Biter
Reply to  CoSTa
9 lat temu

Czyli dobrze myślałem, fajnie że trafiłem. Zaglądaj częściej bo kilka takich perełek sie w ostatnim czasie ukazało i jest o czym pisać.