Burma


Burma (Birma) to duże państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej, nad Zatoką Bengalską i Morzem Andamańskim. Począwszy od zamachu stanu w 1962r krajem rządzi junta wojskowa, nie trzeba dodawać że są to rządy krwawe i wyniszczające. Niegdyś jedno najzamożniejszych państw w Azji, obecnie zalicza się do jednego z najbiedniejszych krajów świata.
Jakby było mało nieszczęść kraj nękany jest przez częste klęski żywiołowe – niedawno przetoczył się tam ogromny cyklon Nargis, pochłaniając ponad 140 tysiące ofiar (dodać trzeba że nawet w obliczu tego junta wstrzymuje skutecznie całą pomoc z zewnątrz).
Liczne akcje charytatywne pomimo przeszkód starają się wszelkimi możliwymi środkami nieść pomoc ofiarom tragedii. Jedną z nich jest Burma Campaign UK. Specjalnie dla niej znana agencja Shilo stworzyła przepiękną animacje promującą ten szczytny cel.
Burma
Oprawa wizualna jest na najwyższym poziomie, każda sekunda tej animacji to majstersztyk. Bardzo wymowna i pełna symboli fabuła pogłębia pozytywny odbiór końcowy. W tle towarzyszy nam muzyka Chopina, niezwykle trafiona współgrając z obrazem przemawia głęboko do widza.
[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=-6rMC-3FwCo[/youtube] Polecam zajrzeć na stronę agencji Shilo, znajdziecie tam sporo odnośników oraz krótkie filmy na temat powstawania animacji.
Kawał naprawdę dobrej roboty, polecam.
Ściągnij film (mov 640×375 – 14MB)
Projekt na stronie agencji Shilo
Birma w Wikipedii
Burma Campaign UK

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Lilium Urbanus
Next Tag Galaxy - interfejs wart uwagi
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
grabek
14 lat temu

A 20 lat temu, amerykanie zamiast kwiatków stonkę sypali 🙂
3+

michu
michu
14 lat temu

Mocne! Myslałem że zrobią prawdziwe bombardowanie 😀

asmCode
asmCode
14 lat temu

piekna rzecz, nawet wzruszyc se mozna