Breath / Futruris


Breath

Dzisiaj chciałem wspomnieć o naszej stosunkowo nowej produkcji jaką jest demo Breath, które zaprezentowaliśmy na WeCan 2012 w Łodzi.
Ekipa autorska standardowa czyli: Asmcode – kod, Biter – grafika, Traymuss – muzyka.
Równie standardowo dema nie pokazaliśmy na party w wersji finalnej, zabraliśmy się za to w ostatnich chwili a prawa Murphy’ego testowaliśmy w praktyce – czyli tradycja została podtrzymana 😉
Breath
Siadając do dema podjęliśmy się zadania stosunkowo ryzykownego (aczkolwiek obiecującego w teorii) – mianowicie zaplanowaliśmy wykonać animacje w całości za pomocą kinecta. I niestety to był nasz błąd, a im dalej w las tym było gorzej. Jak się szybko okazało kinect to bardzo fajny sprzęt ale też bardzo mocno ograniczony (lub też nie umiemy go należycie wykorzystać). Jeżeli chcemy pokazać animacje w więcej niż jednej płaszczyźnie (a tak jest wszędzie to wykorzystywane) to niestety jest to bardzo bardzo trudne – jeśli nie niemożliwe. Być może łatwiej byłoby problemy ominąć gdybyśmy dysponowali dwoma lub trzema sztukami, lecz niestety mieliśmy do dyspozycji tylko jeden egzemplarz i na tym też był oparty soft do mocap stworzony przez Asmcode. Czasu już nam nie starczyło na opanowanie tego chaosu, animacja została całkowicie zepsuta i oczywiście nie starczyło czasu na wykończenie całości.
Jednakże bawiliśmy się zwyczajowo świetne, a też nie po to się męczyliśmy aby jechać na imprezę z pustymi rękami dlatego też w przypływie szaleństwa zdecydowaliśmy się na pokazanie owego tworu ku uciesze ludu 😉
Jako że jednak wstydzę się tu pokazywać wersje z party gdzie robot wykonuje swoje dzikie tańce (czyli pokazuje błędy kinecta), ograniczę się tu do pokazania samego początku tego dema traktując to jako trailer przyszłej pełnej wersji.

Pomimo oczywistych błędów i nisko-jakości (a może dzięki temu, bo śmiech to zdrowie) udało nam się zając pierwsze miejsce. Po błyskawicznej konsultacji wewnętrznej zdecydowaliśmy się zrzec nagrody na rzecz dema Beginning autorstwa grupy Elude, które obiektywnie było dużo lepsze i tak też uczyniliśmy aby sprawiedliwość triumfowała.
A poniżej jeszcze pamiątkowa fota ekip Elude i Futuris, w kolejności od lewej: Ubik, Chaser, Kiero, Kbi, Biter, Traymuss, V0yager, z tyłu kryje sie Asmcode.
Breath
Full version coming soon 😉

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Xilent - Boss wave
Next StarCrafts
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
clound
clound
10 lat temu

no super jest nadaje sie na gre dobry klimat jak w halflife

Vader82
Vader82
10 lat temu

Teraz przeczytałem że to ty robiłeś. Szczena opada szacun. Tez kiedys cos robiłem w 3dsstudio ale tylko takie rzeczy z tutoriali.