Breakpoint 2k8 – intro 4kb


Breakpoint 2008 - PC Intro 64kb

Dalszy ciąg przeglądu produkcji z Breakpoint, tym razem PC Intro 4KB. To bardzo wymagająca konkurencja, bo i ciężko coś nowego a zarazem dobrego zmieścić w tej wielkości. Tym większy podziw gdy trafimy na dobrą produkcje w tej kategorii. Przeważnie w tym compo powtarza się schemat – dużo bardzo słabych prodek oraz 1-2 dobre. Tak jest i tym razem, z tą tylko różnicą że dobrych produkcji jest tu znacznie więcej bo i Breakpoint to bardzo duże party.

Pozwolę sobie przedstawić niektóre perełki.

Atrium / TBC & Loonies

Atrium

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 1
Autorzy: Blueberry, Lemmus , Mentor, Puryx

Niesamowite intro! Aż się nie chce wierzyć ile zmieszczono w tych 4kb. Bardzo duża ilość geometrii i kluczy animacji, a całość tworzy coś na kształt historyjki co jest dodatkowym plusem. Spore wrażenie robi moment w którym wyrysowuje się budynek z kompleksem tarasów, a następnie proces powstawania „wstążek”. Umiejętnie zastosowano tu glow’a, a powierzchnia ścian także nie pozostawia nic do życzenia. Poza warstwą wizualną zwraca też uwagę dobra synchronizacja dźwiękowa, generator który to stworzono należy do bardzo udanych, wydobyto z niego bardzo „czystą” ścieżkę dźwiękową.

Warto obejrzeć i zobaczyć samemu co można zrobić z 4kb 🙂

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro

H4vok / Archee

h4vok / Archee

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 2
Autorzy: Archee, Slyspy

Intro przedstawia moją ulubioną zabawę z dzieciństwa, czyli wznoszenie budowli z klocków a następnie ich spektakularne niszczenie.
I to właśnie widzimy w tej produkcji, ciąg kilka sekwencji w których destrukcja następuje poprzez „uwalnianie” grawitacji lub też przez nadlatujące klocki.

Pochwała należy się za złożoność niszczonych elementów, które rozpadają się na kilka części lub tez symulują pękanie. Wykonanie proste ale bardzo efektowne. Tylko te dźwięki mógłby być lepsze..no ale łatwo mi wybrzydzać 🙂

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro

20 / Alcatraz

20 Alcatraz

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 4
Autorzy: Gopher, pOWL!

Intro stworzone z okazji 20-lecia istnienia grupy Alcatraz. Na początku widzimy gęstą sieć prostokątów, po czym kamera zostaje oddalona układając efektownie prostokąty w napis (ogromna jak na 4kb ilość geometrii). Następnie następuje ciąg scen będących pokazem świetnej synchronizacji z dźwiękiem i to właśnie ta synchronizacja jest głównym atutem tego intra. Melodia jak i sam generator bardzo dobre.

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro

lns-4.096: Bits’n Pieces / Loonies

lns-4.096: Bits’n Pieces

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 3
Autorzy: Maytz, Mentor, Puryx

Mówiąc w skrócie – Debris w 4kb 🙂 Do tej inspiracji zresztą przyznają się sami autorzy i to widać. Oczywiście zrobiono to na tyle, na ile się dało w 4kb – czyli mamy symboliczne nawiązania a cały świat to boxowe wariacje. Podobnie jak w Debris tak i tu nie zrobiono kolizji obiektów, tyle że tu jest to bardzo widoczne, a szkoda. Intro wybitne nie jest ale poziom trzyma, geometrii sporo a i generator dźwięku daje radę.

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro

Poprzedni Linger in the Shadows - film
Nastepny Soliloquy - Amiga ciągle żywa!

18
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
nie_klikaj!!!studentAiurncederomclound Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lucek
Czytelnik
lucek

Wow padlem 4 kilobajty! jak to mozliwe?!??!

Loofah
Czytelnik
Loofah

To intro jest zaczepiste…4 kb a mi sie laduje jakby mialo 2 MB….
Wieć chyba raczej COŚ jest nie tak

Lasic
Czytelnik
Lasic

przypomina mi sie kkrieger ; ) podziwiam tych gosci

Anonimowo
Czytelnik
Anonimowo

tutaj nie masz umieszczonego intra tylko filmik z niego.

Normalnie intro masz najczęściej jako program (exe) i jest napisane w asemblerze co pozwala na uzyskanie tak małej objętości.

tojefajne
Czytelnik
tojefajne

linuksa powinni zobić w tym całym asemblerze, to nie byłby na 8dvd tylko na dyskietce

omfg
Czytelnik
omfg

@tojefajne , Loofah. Ludzie czy musicie takie głupoty pisać?!.
@Biter, byłbym bardziej za procem i architekturą niż kartą gfx.

~gRABEK
Czytelnik
~gRABEK

małe demka a duży efekt. Co dalej, kompresja+wydajność że na komórce pojedzie?

omfg
Czytelnik
omfg

@Biter
Wątpię w to czy wykorzystano tam shadery 😛 Nie należę do sceny i ta tematyka jest mi obca, dlatego nie zastrzegam kategorycznie co wykonuje przekształcenia w przestrzeni.

@gRABEK
Ich waga jest taka mała dzięki temu, że procesor na bieżąco generuje obraz. Przy moim sempku 3000 AM2 , niektóre demka zwolniły raz czy dwa. No w sumie to 1 demo.

michu
Czytelnik
michu

ta pierwsza animacja jes swietna!!! ze tez ludziom siew chce

Nux
Czytelnik
Nux

@tojefajne, Loofah i inni. Gdyby to jeszcze nie było jasne – filmik z youtube może zajmować nawet kilka MB, ale to jest tylko rejestracja obrazów generowanych przez demo. Innymi słowy, można np. przedstawić kwadrat za pomocą wielu pikseli (bajtów), a można go opisać wzorem, czy nawet podać jego podstawowe parametry, żeby wyrysować go na ekranie.

clound
Czytelnik
clound

To pierwsze intro robi wrażenie, niesamowite jak to upakowali!!! zeby tak gry robili to byśmy jeszcze dyskietek używali 😀

cederom
Czytelnik
cederom

szacun 🙂

Aiurn
Czytelnik
Aiurn

Rzeczy pisane w assemblerze otwieraja sie tak dlogo bo musza rozpakowac sie w ramie, mozna byloby zrobic takiego np dooma 3 w ten sposob tylko potrzebowalbys 20gb ramu

student
Czytelnik
student

@Airun: Tu nie ma nic do rzeczy język, tylko sposób przygotowania zasobów. Takie demka / intra itp. pisze się w asm, bo wtedy masz pełną kontrolę nad praktycznie każdym bitem kodu. Kompilatory assemblera nie dorzucają nic ponad to, co sam napiszesz (w przeciwieństwie do kompilatorów innych języków). Długie ładowanie wynika, jak napisałeś z faktu rozpakowania wszystkiego, ale nie tylko. Żaden algorytm kompresji nie dał by rady upakować tego wszystkiego w tak małej objętości. Większość tekstur i dźwięków jest więc generowana i umieszczana w RAM-ie. To też musi zająć czas. Co do dooma i tych 20GB… – nie sądzę. Widzisz – cały numer jest w ilości i jakości tekstur, sposobie ich przetwarzania itp. Gdyby ktoś rzeczywiście napisał go w asm, mogło by się okazać, że potrzebuje wręcz mniej RAM-u, niż oryginał.

nie_klikaj!!!
Czytelnik
nie_klikaj!!!

życzę wszystkim powodzenia w pisaniu Doom'a w Asm 😛