Breakpoint 2k10 – Exe 4kb gfx


W ostatnim czasie ukazało się bardzo dużo wartościowych produkcji demoscenowych, sprzyjają temu duże imprezy takie jak Breakpoint i The Gathering które miały w międzyczasie miejsce – najwyższy zatem czas przyjrzeć się tym wszystkim smakołykom.
Nasz przegląd zacznijmy od kategorii Executable 4k Graphics z Breakpoint’a (notabene ponoć ostatniego w wydaniu dotychczasowych organizatorów), kategoria ta cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością toteż nie ma się co dziwić wysokiemu poziomowi prezentowanych prac. Dla przypomnienia jest to kategoria w której zadaniem jest wyświetlić (wygenerować) prace graficzną mając do dyspozycji zaledwie 4kb, co jest nie lada wyzwaniem dla kodera. Opisywałem takie prace już na blogu tutaj i tutaj.
Grafik wystawiono i tym razem sporo (z czego większość była naprawdę dobra), jednak w tym towarzystwie bardzo wyróżnia się zwycięska produkcja grupy Loonies, którą bez dłuższego wstępu pozwolę sobie poniżej zaprezentować (kliknij aby powiększyć):

Burj Babil / Loonies

Burj Babil
Praca ta jest naprawdę bardzo imponująca, zwłaszcza że poza samą geometrią widzimy tu ładne cienie, refleksy i ambient occlusion. Filtrowanie obrazu też jest nieprzypadkowe i ma na celu imitować obraz olejny – sama grafika jest zainspirowana dziełem „Construction of the Tower of Babel” (Hendrick van Cleve III) i trzeba przyznać że podobieństwo jest spore.
O stopniu złożoności grafiki można się zresztą przekonać spoglądając na skrócone etapy jej powstawania.
stages
Ściągnij grafikę
Grafika w serwisie pouet.net

Poniżej wklejam kilka innych produkcji które zajęły dalsze miejsca, nie są może one tak imponujące jednak także są bardzo ciekawe i należy im się spore uznanie (przy każdej z nich znajdziecie linki do bezpośredniego ściągnięcia).

Demoish object / Quite

Demoish object

Ściągnij grafikę
Grafika w serwisie pouet.net

Spacepigs are forever / Speckdrumm

Spacepigs are forever

Ściągnij grafikę
Grafika w serwisie pouet.net

Naulos / Plush

Naulos

Ściągnij grafikę
Grafika w serwisie pouet.net

Lighthouse / Mercury

Lighthouse

Ściągnij grafikę
Grafika w serwisie pouet.net

Bloodsucker / Rebels

Bloodsucker

Ściągnij grafikę
Grafika w serwisie pouet.net

I to tyle na dzisiaj, już niebawem ciąg dalszy.

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Przenosiny
Next Breakpoint 2k10 - Amiga ciagle żywa!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments