Blitzgewitter / Titan


Blitzgewitter / Titan

Party: Revision 2014
Kategoria: PC Demo (invitation)
Miejsce: 2
Autorzy: Alien, Dstar, Fizzer, SunSpire

Drugie miejsce w PC demo compo na Revision 2014 to przyjemne i dobrze przyjęte demo Blitzgewitter stworzone przez grupę Titan. Produkcja stanowi jednocześnie zaproszenie na niemiecką impreze Nordlicht 2014 (współorganizowaną przez autorów), toteż znajdziemy tutaj „fragment reklamowy” – jednak ma to miejsce tylko w jednej scenie, nie przeszkadza, a całokształt jest wykonany z rozmachem który pozwala patrzeć na to jak na „normalne” demo a nie demo-invitke.
Muzyka bardzo dobra, rozkręca się bardzo powoli (bo i początek dema trochę jest długi i wydaje się w pierwszej chwili nudnawy), by przejść w bardzo rytmiczną i przyjemną melodie (aczkolwiek trochę zbyt mało popracowano nad synchronizacją). Warstwa graficzna dobra, lecz osobiście trochę przeszkadza mi dobór kolorystyki (momentami wszystko jest zbyt mdłe) oraz przesadzone i nadmierne stosowanie blura tudzież glowa.

Technicznie jest bardzo dobrze. Uwagę przyciągają ciekawe efekty, szczególnie te z wykorzystaniem particli są tu naprawdę bardzo mocnym atutem, czasem wręcz kopią dupsko. Ciekawym pomysłem jest przedostatnia część dema gdzie efektami steruje, przesuwa i potrząsa wirtualna ręka – świetnie to wygląda! Widzę tutaj inspiracje stylem ASD (poza warstwą wizualną także w sposobie prowadzenia kamery i zastosowaniu przejść pomiędzy scenami), co oczywiście jest plusem bo jak porównywać to do najlepszych.
Jako całokształt oceniam Blitzgewitter jako bardzo dobre demo do którego chętnie jeszcze powrócę.
Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous The Timeless / Mercury
Next Graficzne inspiracje #5
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments