8bits


8bits to animacja która obiegła już świat wszerz i wzdłuż, ale możliwe że ktoś jeszcze tego nie widział toteż pora nadrobić zaległosci.
Autorami sa absolwenci francuskiej szkoły Supinfocom: Valere Amirault, Jean Delaunay, Sarah Laufer i Benjamin Mattern.
8bits
Animacja opowiada o hipotetycznej wojnie miedzy 2d a 3d, scenariusza konkretniejszego, emocji i poruszającej historii tu nie znajdziemy – ale też nie o to tutaj chyba autorom chodziło, a o popis umiejętności za pomocą obrazu – i to im się niewątpliwie udało. Jeśli chodzi o tytułowe 8bit to oczywiście nie ma tu dosłowności, a jedynie pewna stylistyka najbardziej zbliżona do starych automatów Capcom’u – czyli tak naprawdę 16 bitowych – lecz tutaj już nazwa nie byłaby tak dobra marketingowo 😉
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bLpkjtWuPs8[/youtube] Krajobraz zmienia się co kilka sekund dlatego oglądać trzeba bardzo uważnie aby wyłowić wszystkie niuanse i nawiązania (a jest ich sporo). Całość jest bardzo dynamiczna, montaż rewelacyjny i to dzięki niemu głównie tak dobrze to wygląda.
Strona oficjalna

0 0 głos
Ocena artykułu
Previous Futuricon / Elude
Next Demo technologiczne CryEngine 3
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
michu
michu
12 lat temu

a ja bym zagrał w taką gierke jak w dalszej czesci, ps3 by sie tego nie powstydził ^-^

Akira
Akira
12 lat temu

Francuzi zawsze mi imponowali grafiką komputerowa, już od sceny na 16 bit, Made, Niko i inni… a to co robią teraz to mistrzostwo świata!

wirtualny
12 lat temu

Jest szał, dźwięk tylko taki sobie. Teraz pewnie czekają na jakąś konkretną propozycję od wytwórców, o ile jeszcze jej nie dostali 😛

Ebro
12 lat temu

To jest niesamowite.
Mają ludzie talent. Niektórzy nie zdają sobie sprawę jakim trzeba być geniuszem i ile trzeba włożyć pracy, by uzyskać taki efekt.

asmCode
asmCode
12 lat temu

ej, superbohater powinien być w super stroju, a nie samych gaciach

kamikaze
kamikaze
11 lat temu

Naprawdę świetna robota.
Ja bym się przyczepił animacji strojów.
Dźwięk też nie zachwyca , ale ogólne to WYPAS