Party: Primavera 1994
Kategoria: Amiga Demo (OCS/ECS/AGA)
Miejsce: 1
Autorzy: Obcy, P.p., Schultz, Ser, Unscrew

Dawno, dawno temu istniała sobie niepozorna grupa Status O.K, która to wypuściła równie niepozorne demo (nazywane później crazy-demem) The Terminator. Miało to miejsce w roku 1994 na party Primavera w Starachowicach. Z założenia nie było to demo „technologiczne”, a nastawione raczej na rozśmieszenie widza.

Technicznie zobaczymy tu całkiem ładnie wyrysowaną grafikę, animacja jest szczątkowa lecz za to bardzo dobrze zgrana z parodią wielu znanych motywów muzycznych. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę że produkcję tą wypuszczono 14 lat temu (na „gołą” Amige 500), a to były zupełnie inne realia i możliwości niż mamy dzisiaj, toteż proszę nie robić żadnych niestosownych porównań. Demo jako parodią wiadomego filmu i jako takie trzyma się fabuły dosyć wiernie zmieniając jedynie pewne okoliczności zdarzeń – jakie to już musicie zobaczyć sami, w każdym razie dramaturgia i napięcie akcji zachowane zostały bardzo dobrze 🙂

Nie należy szukać tutaj jakiś wyrafinowanych efektów bo ich tu nie ma praktycznie wcale, za to jest sporo dawka humoru, który docenią głównie wielbiciele filmu Terminator. Pamiętam jak dziś że śmiechu przy projekcji było naprawdę sporo i o dziwo nawet dzisiaj – pomimo upływu lat i wzrostu wymagań – demo śmieszy mnie nadal (zwłaszcza jego pierwsza część).
Polecam. Głównie dla starych amigowych wyjadaczy, ale jest sporo szansa że i pozostałym się spodoba 🙂

Ściągnij demo
Demo w serwisie pouet.net

Dzięki uprzejmości Kokos’a możecie teraz ściągnąć także muzykę z dema: mp3 (6,9MB) lub mod (0,6MB).