party: Breakpoint 2008
kategoria: PC Demo
miejsce: 3

Shad 3 grupy Coocon, to jak nazwa wskazuje ostatnia cześć trylogii dem, której poprzednia część ukazała się w 1999 roku. Produkcja ta była szumnie i od dawna zapowiadana, czy warto było czekać? Popatrzmy…

Shad 3 by Cocoon

Technicznie demo wykonano na baaaardzo wysokim poziome. Świetnie zastosowane particle, dof, bloom… normal mapping wygląda tu prawie jak ten w Doom 3. Na tym podobieństwo do Doom’a zresztą się nie kończy bo też i tutaj mamy podobny klimat, całe demo jest jakieś takie… straszne i mroczne, a momentami nawet „chore” 😉 Mocna muzyka nadaje tempo, dobrze zaakcentowano przejścia między poszczególnymi scenami, a synchronizacje wykonano bez zarzutu.

W demie umieszczono sporo różnorodnych postaci, wymodelowano je całkiem zgrabnie i co ważne wiele z nich poruszono – a to w demach nie spotyka sie już zbyt często. W kilku miejscach zbyt mocno została niestety pocięta siatka modeli przez co razi ich „kanciastość”. Podoba mi się bardzo wykonanie architektury, maszynerii itp, w wielu miejscach dobrze zagrano też typografią.

Shad 3 by Cocoon

To co mnie osobiście najbardziej ujęło w tej produkcji to niesamowite oświetlenie i prowadzenie kamery, to chyba największy atrybut dema.
Podsumowując muszę przyznać że demo jest bardzo dobre (szczególnie od strony technologicznej), treść i klimat już nie każdemu będzie odpowiadał, tak czy inaczej obejrzeć warto.

[youtube width=”472″ height=”394″]http://fr.youtube.com/watch?v=meyLIpb0FLo[/youtube]

To już ostatnia breakpoint’owa produkcja którą tutaj wymęczyłem, najwyższa pora przejść dalej, jako że na demoscenie bezustannie dużo się dzieje to i masa produkcji czeka na opisanie, co też niebawem nastąpi… 😉

Ściągnij demo
Ściągnij film
Demo w serwisie pouet.net