In a devestated world by men, the only glimps of hope is the memory of a forgotten past. But be careful not to let your dreams control your mind…

Takim oto wstępem zachęcają nas twórcy do obejrzenia rewelacyjnej animacji Replay. Bardzo dopracowana warstwa wizualna, świetny montaż, oprawa dźwiękowa… dodajmy do tego wszystkiego całkiem dobry scenariusz, a otrzymamy wszystkie elementy dobrej animacji obecne w tej właśnie produkcji.

Replay

Autorzy to: Anthony Voisin, Camille Delmeule, Fabien Felicite-Zulma, Jérémy Vitry, Miguel Randrianasolo oraz Zakaria Boumediane. Warto wspomnieć że animacja powstała pod patronatem cenionej francuskiej uczelni ESMA (Ecole Superieur des Métiers Artistiques).

[youtube width=”472″ height=”394″]http://www.youtube.com/watch?v=g-cFHeoXAw8[/youtube]

Całość utrzymana jest w klimatach post-nuklearnych, a jeśli cokolwiek kojarzy mi się choć trochę z Fallout’em to już jest dobrze 😉 Ogląda się to rewelacyjnie i tylko ogromnie szkoda że tak szybko się kończy.
Całość wykonana jest pięknie, przyczepiłbym się tylko do „plastikowych” włosów stwarzających mocne wrażenie sztuczności (patrząc na resztę nie jest to brak umiejętności autorów, tylko celowy zabieg stylistyczny).

Zachęcam do obejrzenia, a wielbicieli takich klimatów pewnie nie muszę zachęcać do ściągnięcia dużej wersji, warto!

Strona oficjalna