Grafika to mój żywioł i moje odwieczne pole zainteresowań. Daleko mi umiejętnościami do wszechobecnych wymiataczy, ale odnajduję dużą przyjemność oglądając wszelkie przejawy twórczości ludzkiej, szczególnie te wykonane na najwyższym poziomie. Niejednokrotnie już obycie i znajomość tematów, trendów czy nazwisk wyszło mi na dobre w pracy zawodowej, lecz także w twórczości domowej „do szuflady” lubię mieć w głowie duże pokłady inspiracji.

Mam w zwyczaju dzielić się z kilkoma znajomymi moimi znaleziskami, zatem od tej pory zamiast rozsyłać to każdemu osobno postanowiłem zbiorczo dzielić się tymi skarbami tutaj – oczywiście tylko kilka ostatnio opublikowanych prac po mojej subiektywnej selekcji. Dla mnie taka forma to ułatwienie, a być może ktoś jeszcze się tu zatrzyma i skorzysta, dodatkowo może uda się skompletować z tego w przyszłości fajne archiwum. Od razu uprzedzam że nie będę tu pokazywać niczego z pogranicza grafiki użytkowej. Bo chociaż bardzo doceniam tego rodzaju twórczość (a warsztat wielu osób budzi mój ogromny podziw), to jednak po kilkunastu latach przepracowanych w branży reklamowej mam tego serdecznie dosyć 😉

Postaram się kolejne wpisy w tym cyklu dodawać w miarę regularnie, powiedzmy wstępnie że w każdy poniedziałek. Zatem nie przedłużając poniżej dzisiejsza porcja, miłego podziwiania.