Dalszy ciąg przeglądu produkcji z Breakpoint, tym razem PC Intro 4KB. To bardzo wymagająca konkurencja, bo i ciężko coś nowego a zarazem dobrego zmieścić w tej wielkości. Tym większy podziw gdy trafimy na dobrą produkcje w tej kategorii. Przeważnie w tym compo powtarza się schemat – dużo bardzo słabych prodek oraz 1-2 dobre. Tak jest i tym razem, z tą tylko różnicą że dobrych produkcji jest tu znacznie więcej bo i Breakpoint to bardzo duże party.

Pozwolę sobie przedstawić niektóre perełki.

Atrium / TBC & Loonies

Atrium

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 1
Autorzy: Blueberry, Lemmus , Mentor, Puryx

Niesamowite intro! Aż się nie chce wierzyć ile zmieszczono w tych 4kb. Bardzo duża ilość geometrii i kluczy animacji, a całość tworzy coś na kształt historyjki co jest dodatkowym plusem. Spore wrażenie robi moment w którym wyrysowuje się budynek z kompleksem tarasów, a następnie proces powstawania „wstążek”. Umiejętnie zastosowano tu glow’a, a powierzchnia ścian także nie pozostawia nic do życzenia. Poza warstwą wizualną zwraca też uwagę dobra synchronizacja dźwiękowa, generator który to stworzono należy do bardzo udanych, wydobyto z niego bardzo „czystą” ścieżkę dźwiękową.

Warto obejrzeć i zobaczyć samemu co można zrobić z 4kb 🙂

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro

H4vok / Archee

h4vok / Archee

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 2
Autorzy: Archee, Slyspy

Intro przedstawia moją ulubioną zabawę z dzieciństwa, czyli wznoszenie budowli z klocków a następnie ich spektakularne niszczenie.
I to właśnie widzimy w tej produkcji, ciąg kilka sekwencji w których destrukcja następuje poprzez „uwalnianie” grawitacji lub też przez nadlatujące klocki.

Pochwała należy się za złożoność niszczonych elementów, które rozpadają się na kilka części lub tez symulują pękanie. Wykonanie proste ale bardzo efektowne. Tylko te dźwięki mógłby być lepsze..no ale łatwo mi wybrzydzać 🙂

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro

20 / Alcatraz

20 Alcatraz

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 4
Autorzy: Gopher, pOWL!

Intro stworzone z okazji 20-lecia istnienia grupy Alcatraz. Na początku widzimy gęstą sieć prostokątów, po czym kamera zostaje oddalona układając efektownie prostokąty w napis (ogromna jak na 4kb ilość geometrii). Następnie następuje ciąg scen będących pokazem świetnej synchronizacji z dźwiękiem i to właśnie ta synchronizacja jest głównym atutem tego intra. Melodia jak i sam generator bardzo dobre.

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro

lns-4.096: Bits’n Pieces / Loonies

lns-4.096: Bits’n Pieces

Kategoria: Intro 4KB
Miejsce: 3
Autorzy: Maytz, Mentor, Puryx

Mówiąc w skrócie – Debris w 4kb 🙂 Do tej inspiracji zresztą przyznają się sami autorzy i to widać. Oczywiście zrobiono to na tyle, na ile się dało w 4kb – czyli mamy symboliczne nawiązania a cały świat to boxowe wariacje. Podobnie jak w Debris tak i tu nie zrobiono kolizji obiektów, tyle że tu jest to bardzo widoczne, a szkoda. Intro wybitne nie jest ale poziom trzyma, geometrii sporo a i generator dźwięku daje radę.

Intro w serwisie pouet.net
Pobierz intro